Podróże po Polsce – nietypowe miejsca

by Asia on Lipiec 12, 2017

Bardzo cieszymy się, że spodobał się Wam nasz pomysł na podróże po Polsce z Make Home Easier! W związku z tym, przedstawiamy nasze kolejne propozycje na ciekawe miejsca. Tym razem poszukiwałyśmy miejsc niekonwencjonalnych i nietypowych. Często rezerwując obiekty noclegowe robimy to w pośpiechu nie mając czasu na uważne wyszukiwanie ofert.

HT HOUSEBOATS, MIELNO

Naszą uwagę przykuły domki na wodzie, które można wynająć w Mielnie. Obiekt HT Houseboats- domki na wodzie jest położony nad jeziorem Jamno w Mielnie. Na miejscu można wypożyczyć rower wodny, rowery lub tandemy. Obiekt oferuje ponadto pływającą saunę, bezpłatne kajaki, kort tenisowy i basen czynny w sezonie.

 

HT Houseboats, Mielno

W DRZEWACH, NAŁĘCZÓW

Kolejnym miejscem, które zaskakuje swoją architekturą jest obiekt W Drzewach położony w Nałęczowie. Nazwa obiektu doskonale oddaje jego charakter – bowiem są to domki na drzewach. Dzięki temu każdy może spełnić swoje dziecięce marzenia o zamieszkaniu w takim obiekcie! W tym niesamowitym miejscu możemy rozkoszować się pięknymi widokami na las i odpocząć od zgiełku miast.

W drzewach, Nałęczów

KOMORA SŁOWACKIEGO i STAJNIA GÓR WSCHODNICH, KOPALNIA SOLI W WIELICZCE


Zaskakującym miejscem jest obiekt noclegowy położony POD ZIEMIĄ kopalni soli w Wieliczce! Tak to nie żarty, również byłyśmy zdziwione gdy znalazłyśmy taką opcję. Można wybrać pokój na powierzchni lub pod ziemią. Ze względu na nietypowość pozwolimy sobie na opisanie obiektów położonych pod ziemią. Możemy spać w Komorze Słowackiego lub w Komorze Stajnia Gór Wschodnich. 


Na stronie znajdziemy krótki opis wrażeń, które towarzyszą przygodzie: „Pod ziemią wszystko jest zupełnie inne. Tutaj czas płynie wolno i bezszelestnie. Wypoczynek wzmacnia nadwątlone siły i odpręża umysł. Tutaj sny mają swój własny rytm. I zależą tylko od pozycji śpiącego. Tutaj noc przyjmuje się po prostu w ciemno. Z zamkniętymi oczami oczekuje się na wędrówkę po inspirującym wielickim świecie marzeń.“

Komora Słowackiego i Komora Stajnia Gór Wschodnich, Kopalnia Soli w Wieliczce

 

GLINIANA WIOSKA, KUKLE

Ośrodek Wypoczynkowy KUKLE położony jest na skraju Puszczy Augustowskiej, nad brzegiem objętego strefą ciszy jeziora Pomorze. Obiekt składa się z budynku hotelowego, gdzie znajduje się zaplecze gastronomiczne, Glinianej Wioski – 20. unikalnych domków stosowanych dawniej na pograniczu polsko-litewskim.

Gliniana Wioska, Kukle

 

Prawda, że wszystkie z tych miejsc są przeurocze? Skusicie się na któreś z nich?

5 komentarzy

Ależ „perełki”:). Ja wybieram Nałeczów.

dodany przez Marta @ 12 lipca 2017 o 14:19. Odpowiedz #

Super!! Dobrze wiedziec 🙂

dodany przez ania @ 12 lipca 2017 o 18:47. Odpowiedz #

Więcej, więcej, więcej !

dodany przez Lidka @ 12 lipca 2017 o 22:58. Odpowiedz #

Nie miałam pojęcia że u nas jest tyle wspaniałych miejsc. Zapewne większość z nas o nich nie wiedziała. W Wieliczce byłam i bardzo mi się podobało. Mam już zarezerwowane wakacje ale na następny rok już wiem gdzie można wyskoczyć na tydzień 😀 Piękne miejsca 🙂

dodany przez Kierunek Chorwacja @ 14 lipca 2017 o 09:18. Odpowiedz #

Polecam domki na wodzie. Wiele atrakcji I wszystko w cenie! Do tego pyszne sniadanka 🙂

dodany przez Patrycja @ 16 lipca 2017 o 11:03. Odpowiedz #

Komentarze

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.