Przywitajcie się ze stylem NEW BOHEMIAN

by Asia on Maj 17, 2017

Przeglądając kolejne strony z wnętrzami trudno nie zauważyć nowego stylu jaki zaczął wyłaniać się jako nowy kierunek w trendach na 2017, może również na przyszłe lata. Postanowiłam wam pokrótce go opisać, tak abyście po przeczytaniu wpisu, szukając inspiracji do swoich wnętrz mieli go w pamięci jako godny uwagi. Styl określony jest jako styl new bohemian w skrócie boho.

Pierwotny styl bohemian wyróżniały akcenty cygańskie- surowe drewno, wzorzyste dywany, duża dekoracyjność, złoto i srebro, mnóstwo roślin i obrazków. Nowy styl jest bardziej stonowany i minimalistyczny. Jest on bardziej połączeniem skandynawskiego minimalizmu z  maksymalizmem boho. Elementy stylu skandynawskiego takie jak – jasne drewno, białe meble oraz proste dodatki, beżowe oraz białe materiały (np. obicia sofy), łączymy z dekorami ściennymi, wikliną, drewnem. 

 

Musimy jednak pamiętać o umiarze w dodatkach żeby nie przesadzić i by wnętrze nie zaczęło przechodzić w kicz! Jeżeli jesteście laikami w kwestii urządzania wnętrz możecie sobie np. wyznaczyć jedynie kolory czarno-białe z dodatkami roślinnymi – zarówno prawdziwymi roślinami w donicach, ale też ich zdjęciami w ramkach. W ten sposób na pewno wasze wnętrze będzie piękne i przytulne, ale jednocześnie ciekawe.

Zestaw 3 plakatów botanicznych 134,99zł

Do zdobienia wnętrza możemy użyć kaktusów, monstery – w połączeniu z wiklinowymi donicami. Piękno tego stylu polega również na jego niejednoznaczności. Do tej pory bardzo powszechny był i nadal jest styl skandynawski. Założę się, że bardzo dużo z Was posiada białe krzesła, stół z jasnymi drewnianymi nogami, szarą kanapę, jasną kuchnię? Jeżeli tak to proszę pochwalcie się w komentarzach, jestem ciekawa ile to będzie osób. Jeżeli już wam się coś znudziło w swoim wnętrzu – mam dla was dobrą wiadomość, bardzo łatwo jest dodać kilka akcesoriów i detali tak aby odmienić klimat waszego wnętrza. Zobaczcie na poniższym przykładzie – poprzez poduszki, czarno-białe obrazy i roślinność wnętrze staje się żywsze, niż gdyby była tam tylko sama kanapa.

 

 

I pamiętajcie żeby o najważniejszym: myślcie poza schematami, twórzcie sami swoje wnętrza tak, aby były dostosowane przede wszystkim do waszych potrzeb oraz do waszej estetyki. Możemy zastosować na przykład nasze nowe odkrycie – plakaty od Scandi Poster pokazane poniżej, lub też gadżety z A-tab.

Plakaty z planszy: Think outside the box od 39,99zł, Mapa Świata od 39,99zł, I can and I will od 39,99zł

1. Poducha na siedzisko 39zł,2. Zestaw talerzy 65zł, 3. Zestaw misek 49zł, 4. Świecznik 59zł 5. Świecznik 59zł, 6.Stolik 129zł7. Stolik 99zł

Źródła zdjęć: Pinterest

ZapiszZapisz

3 komentarze

świetne zdjęcia! tego szukałam dla mojego domu

dodany przez Alicja @ 17 maja 2017 o 14:12. Odpowiedz #

Najlepiej.

dodany przez Milex @ 18 maja 2017 o 05:27. Odpowiedz #

New bohemian to zdecydowanie mój styl, choć tu zaprezentowany to tylko jedna z jego wielu odmian- modern. Jest jeszcze kilka innych, jak choćby ‚maxi bohemian'(gdzie królują fuksje z czerwonym) czy ‚earthy’ (mnóstwo roślin i drewna), wspaniale je wszystkie opisała prekursorka tego nurtu, Justina Blakeney (autorka bloga The Jungalow), w swojej książce „The New Bohemian”- polecam, fantastyczne źródło inspiracji.
pozdrowienia!

dodany przez Paulina @ 18 maja 2017 o 11:15. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.