Żywe ściany

by Beata on Lipiec 14, 2017

Jeśli kochacie zieleń a nie macie ogrodu lub innego miejsca, w którym moglibyście zaaranżować tego typu przestrzeń, zainteresować Was mogą tak zwane green walls lub living walls, czyli ogrody wertykalne. Te naścienne ogrody są świetnym sposobem na ożywienie wnętrza i nadanie mu wyjątkowego charakteru.

 

Poza walorem estetycznym, pionowe ogrody mają również inne zalety. Są naturalnym filtrem powietrza, tworzą barierę akustyczną i stanowią naturalną izolację cieplną – zimą chronią przed utratą ciepła, a latem chłodzą pomieszczenie.

 

Są one także bardzo proste w budowie. Potrzebujecie jedynie metalowej ramy, warstwy PCV i warstwy specjalnego filcu. Wystarczy umieścić rośliny na tak zbudowanej bazie i gotowe! Oszczędnym i bardziej ekologicznym sposobem na utrzymanie takiego domowego ogrodu bezie podlewanie go zebraną wodą deszczową.

 

Jeśli chodzi o dobór roślin wybór jest szeroki. Warto wybierać gatunki, które nie wymagają dużych donic, rośliny pnące i te o ozdobnych liściach. Wybrane rośliny powinny być łatwe w uprawie i niewymagające dużo miejsca, gdyż ich korzenie będą miały ograniczoną przestrzeń na wzrost, a same rośliny będą konkurować o dostęp do światła i przestrzeń. Ostatnim krokiem jest pamiętanie by rośliny regularnie podlewać, nawozić i podcinać.

 

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Sprawdziłoby się u Was?

beata kwiatkowska

One comment

Jejku, piękne!!! Przepięknie to wygląda!!!

dodany przez Charlotte @ 14 lipca 2017 o 12:42. Odpowiedz #

Komentarze

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.