3 sposoby na małe mieszkanie

 

Zainspirowani wpisem o małych kuchniach, kontynuujemy podróż po małych mieszkaniach. Aktualnie posiadanie prywatnej przestrzeni w centrum miasta jest na wagę złota. Powodem są udogodnienia związane z krótszymi dojazdami do pracy, bardziej rozwiniętą infrastrukturą wokół. To często decyduje o tym, że wybieramy mniejsze mieszkanie na rzecz szybszej komunikacji i tym samym-oszczędności czasu w tygodniowej gonitwie. Dla projektanta jest to prawdziwe wyzwanie, dla mieszkańców nowy dom, który musi spełnić funkcje i oczekiwania wszystkich mieszkańców. To tu należy czasami przedłożyć funkcjonalność nad estetykę, jednak czy to konieczne?

Moda na industrialne wnętrza pokazała nam ostatnio bardzo ciekawy sposób na wydzielenie prywatnej przestrzeni w salonie. Przeszklona ścianka z metalowych profili to idealny sposób, aby nawet w kawalerce posiadać własną sypialnię. Wizualnie rozdziela przestrzeń, daje możliwość nawet jej zasłonięcia, jeśli od wewnątrz zamontujemy zasłony, a nie wymaga dodatkowego okna, bo naturalne światło przenika przez nią do wnętrza naszego nowego pomieszczenia. Tym sposobem, mieszkając w dwupokojowym mieszkaniu, możemy sypialnię oddać dzieciom, sami nie rezygnując z odrobiny prywatności.

W łazience zadanie jest nieco trudniejsze. Przy 4m2, bo tyle średnio mają łazienki w mieszkaniach deweloperskich, często marzy nam się wanna i prysznic. Tu rozwiązanie jest dość proste i możemy zamontować szklany parawan oraz baterię z deszczownicą i Voila! Wasza wanna godzi w sobie dwie funkcje.

Co zrobić w przypadku, kiedy coraz częściej bidet staje się podstawowym urządzeniem w łazience? Sposób na rozwiązanie tego dylematu jest również prosty. Nowym produktem dostępnym na rynku są toalety myjące.  Toaleta Geberit AquaClean Mera pozwala na połączenie funkcji bidetu i wc oraz na zaoszczędzenie przestrzeni. Jak by tego było mało, przy wielofunkcjonalności jaką się charakteryzuje, jest delikatna i minimalistyczna w swej formie. Idealnie komponuje się z każdą łazienką i stanowi jej harmonijne uzupełnienie. Wszystkie przyłącza wody i sieci elektrycznej są zintegrowane z obudową, a elementy do montażu naściennego są ukryte za płytą ozdobną. Z ciekawostek – posiada funkcję podgrzewania deski oraz pilot, dzięki któremu użytkowanie jej jest jeszcze bardziej przyjemne.

Produkty użyte do aranżacji: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 .

 

Aneks kuchenny jest rozwiązaniem praktycznym nie tylko ze względu na oszczędność miejsca, ale również na fakt, że osoba pracująca w kuchni może przebywać razem z domownikami. Jeśli  brakuje Wam blatu roboczego, praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie stołu jadalnego blisko kuchni. Dzięki temu część czynności, podczas przygotowywania posiłków, może być prowadzona właśnie na tym stole. Jeśli stół jest wystarczająco duży możemy nawet niektóre ze sprzętów postawić na nim na stałe, co znów oznacza więcej miejsca na właściwym blacie roboczym.

Źródło zdjęć: http://www.stylingbolaget.com/portfolio/nybrogatan-57-2/

Reasumując–małe jest piękne i dzięki kilku projektowym trikom, nasze M1 będzie spełniać wszystkie funkcje dużego mieszkania, wystarczy tylko puścić wodze wyobraźni i poszperać na naszym blogu!

beata kwiatkowska

Jestem zachwycona tymi pomysłami! Sama postaram się je wprowadzić do mojego domu 🙂

Bardzo mi się podoba ten dywan. Właśnie takiego szukam do mojego salonu.

nam też!

Dodany przez: Asia @

przepiękne wnętrza 🙂 dzięki za przydatne rady.

Przeszklona ściana z metalowych profili jest genialna, tylko kto coś takiego robi (jakaś firma?), albo gdzie można kupić komponenty? Ciekawe też jaki jest koszt takiego rozwiązania…

Dodany przez: Agnieszka @

wygląda rewelacyjnie 😀

Bardzo ładne, nowoczesne wnętrza i nie powiedziałbym, że to mieszkanie jest małe. Dzięki odpowiedniej aranżacji i dużej ilości światła wygląda na naprawdę duże 🙂

Najbardziej podobają mnie się szklane przesuwne drzwi odgradziające częśc sypilana od reszty. Świetny pomysł do realizacji w kawalerce. Wszystkie pomysły są super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *