RO-galeria z innej bajki

by Beata on Sierpień 2, 2018

Pamiętacie galerię Rossana Orlandi, którą odwiedziłyśmy w Mediolanie? To miejsce, które jako pierwsze odwiedziłyśmy podczas wizyty w Stolicy Designu i wrażeniami podzieliłyśmy się Wami w poście Ciekawe miejsca Ro Milan. Twórczyni tego wyjątkowego miejsca skupiła w nim kreatywnych, młodych artystów, by wraz z nimi tworzyć i wspierać ich rozwój. W zaciszu starego podwórka udało się wygospodarować różne strefy – od sztuki, wernisaży po strefę relaksu, dzięki czemu RO tętni życiem. Znane firmy projektowe mają tu pracownie, jest to także kolebka takich duńskich projektantów jak Piet Hein Eek, Maarten Baas i Nacho Carbonell, ale temat wnętrza rozwiniemy w kolejnych wpisach…tak pisałyśmy we wpisie o ogrodzie. Dziś nadszedł czas na prezentację wnętrza.

Niezwykle artystyczne, z duszą, nutką ekstrawagancji. Czuć w nim miłość do tworzenia, do sztuki. Eksponowane prace i produkty nie są absolutnie spójne, nie znajdziemy w nim porządku. Kolory są dość jesienne, w koło użyte bardzo naturalne materiały, a w powietrzu czuć klimat postarzanego drewna. Będąc we wnętrzu RO, czułam się jak w innej epoce. Nie do końca można to nazwać cofnięciem się w czasie, bo to wnętrze przeniosło mnie nie do innej epoki, tylko do innej bajki.

Nie zdarza mi się często trafiać do takich miejsc, a szkoda. Jestem pewna, że u nas tez istnieją podobne miejsca. Może podzielicie się wiedzą na ten temat i zdradzicie bajkowo artystyczne, inspirujące przystanki na mapie Waszych miast?

 

6 komentarzy

Intrygujące zdjęcia. Super klimat. Pozdrawiam

dodany przez Izabela @ 4 sierpnia 2018 o 18:36. Odpowiedz #

Cieszymy się niezmiernie : )

dodany przez Beata @ 5 sierpnia 2018 o 21:26. Odpowiedz #

cudowne

dodany przez Magda @ 5 sierpnia 2018 o 22:03. Odpowiedz #

<3

dodany przez Beata @ 5 sierpnia 2018 o 23:18. Odpowiedz #

Myślę, że w takim klimacie bym się odnalazła, pięknie.

dodany przez Asia @ 6 sierpnia 2018 o 12:57. Odpowiedz #

<3 

dodany przez Beata @ 9 sierpnia 2018 o 11:33. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności