Ciemne barwy ? zapraszamy do wnętrz.

Jak wiecie, miałyśmy okazję odwiedzić tegoroczną edycję targów w Boloni. Cudowne inspiracje nie tylko strikte branżowe. Zawsze po takich wycieczkach mam ochotę umieścić w domu dynamit i zaprojektować moje wnętrze od początku. Na całe szczęście mam się na czym wyżyć, pracując nad aranżacjami innych. Strzeżcie się ! Oprócz kolorów – coraz żywszych i intensywnych, można było zaobserowować silny trend na powracające głębokie barwy. Mroczne wnętrza pojawiają się już od jakiegoś czasu w magazynach wnętrzarskich. Wielu z Was na pewno zastanowiło się nad praktycznością takiego doboru barw we wnętrzu…tym bardziej u nas – kiedy czas jesienno zimowy sam w sobie dostarcza nam szarawych nastrojów. Pewnie nie zaskoczę Was tym, że przebieram nóżkami i czekam aż otworzymy się na nowe doświadczenia kolorystyczne w otoczeniu, ani tym, że istnieje wielkie prawdopodobieństwo że przemaluję swój salon na stalowo niebieski kolor – z czystej bijącej blaskiem bieli rezygnując. Skąd taka zmiana nastroju? Otóż – moi Drodzy – diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. 

Zapewne wiecie już co mam na myśli pisząc o szczegółach. W aranżacjach ciemnych najistotniejszą rolę pełni światło, oświetlenie strefowe, które dodatkowo nie jest ograniczane zabudowanymi abażurami. Ciepłe źródło – mimo szklanej obudowy – dodaje przytulności takim pomieszczeniom i sprawia, że rzeczywiście można w nich odpocząć. Nowoczesne lampy wykonane z metalu i szkła, idealnie dopełniają aranżowane w ciemych barwach pomieszczenia. Zobaczcie sami. (Dziękujemy Altavola Design za udostępnienie aranżacji do wpisu). 

Kolejne zasady wprowadzenia ciemnych barw do wnętrz są zaskakująco proste. Naturalne materiały, filce, wełna, drewno. Jak sami widzicie – we wnętrzach skandynawskich używamy tych samych trików do ocieplenia wnętrz. Tym bardziej uzasadniony jest przemyślany dobór dodatków z powyższych kategorii. Z pewnością ponadczasową lampą, która od kilku już sezonów pojawia się w topowych inspioracjach jest astrifero, która może mieć średnicę dochodząca nawet do 110cm  i jest chyba jedną z moich ulubionych. 

 

 

Poniżej kolejne propozycje popularnych – ponadczasowych lamp, takich jak: modern orchid , london loft no 2, która dobrze wygląda w większym skupisku , powieszona np na różnych wysokościach.

Jestem bardzo ciekawa Waszych odczuć na temat nadchodzących nowości w branży wnętrz. Jak myślicie – przetrwają sezon i umocnią się – podobnie jak trend botaniczny i geometryczny? Czy pożegnamy ciemną nowoczesność na rzecz szału soczystych kolorów w nadchodzącym okresie wiosny i lata? 

beata kwiatkowska

ASTRIFERO-10 bursztynowo czarna, wypatrzyłam u Asi, zakochałam się, upolowałam. I jeszcze widzę, że to inwestycja, bo nie straciła na wartości 🙂

Dobrze rozmieszczone ciemne barwy sorawiają, że pomieszczenie robi się bardzo przytulne 🙂

Za chwile wszechobecna biel przestanie być w modzie

ja nie lubię ciemnych wnętrz, mogą być akcenty ale nigdy całe pomieszczenia.

Bardzo dobre połączenie barw w pomieszczeniu. Taki rodzaj oświetlenia jak najbardziej pasuje do ciemnych pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *