Cztery sposoby na przemiany pokoi dziecięcych

W życiu pokoi naszych pociech, można wyodrębnić kilka cykli. Pierwszy, w którym przyszli rodzice dowiadują się o tym, że niebawem w domu będzie więcej osób niż ich dwoje. To moment, w którym przyszłe mamy przeglądają tablice na pintereście, mając nadzieję, że dziecko zachwyci się skrupulatnie przemyślaną dekoracją swojego pokoju. Potem przychodzi faza, w której 90% znanych mi dzieciaczków do drugiego roku życia – śpi z rodzicami w jednym łóżku. Wówczas nasz piękny pokoik włącza funkcję czekam na Ciebie, by od czasu do czasu gościć u siebie bawiące się starsze, ale nadal maleństwo. To jednak czas, w którym młody człowieczek potrafi wskazać co mu się podoba a co nie. Zaczyna się faza nr 3, czyli – masz coraz mniej do powiedzenia. Dziewczynki zaczynają pragnąć różowego wszystkiego. Chłopcy kochają dinozaury lub strzelanki. Oczywiście mam świadomość uogólnienia, ale moje doświadczenie osobiste jaki i te zawodowe, bardzo potwierdzają to zjawisko. I tu zaczynamy przygodę z cyklicznymi zmianami w pokojach naszych pociech. Dlatego właśnie dziś porozmawiamy sobie o sposobach na nieinwazyjne, proste i właściwe  metamorfozy pokoi dzieci. Dlaczego właściwe – ponieważ w moim odczuciu są idealnym kompromisem pomiędzy tym co podoba się dziecku i nam – dorosłym.

TAPETY

O tapetach pisaliśmy wiele razy. To świetny sposób, by totalnie zmienić look pokoju. Mnie zachwyca jakość i wzornictwo tapet, które niedawno na rynek wypuściła Pastelowelove, a że wspieram całą sobą wszelkie polskie, rodzinne firmy to na maksa zachęcam do tego, żebyście sami sprawdzili ich wzory. Można zamówić zestaw próbek, dzięki czemu idealnie dobierzecie do nich kolor farb czy tkanin. Tapety dla dzieci Pastelowe Love® wykonane są na wysokiej jakości papierze flizelinowym o gramaturze 110g, z certyfikatem FSC®, który gwarantuje ochronę bogactw biologicznych i struktury lasów. Czy tapetowanie jest trudne? Nie – jeśli mamy jasne instrukcje dotyczące zamówienia i sposobu położenia tapety. W swoim domu nigdy nikogo nie prosiliśmy o pomoc w ułożeniu tapety na ścianę. Robiliśmy to sami, wiele razy – uwierzcie mi, że jeśli produkt jest dobrej jakości, aplikacja na ścianę jest bardziej niż dziecinnie prosta. Do wyboru mamy dinozaury – charakterystyczne i neutralne zarazem, jelonki, piękne leśne tło ze zwierzętami. Wszystko w dobrym smaku i guście. 

NAKLEJKI ŚCIENNE

Z tym nie trzeba Was zapoznawać. Każdy, kto choć raz oglądał Dorotę Szelągowską w akcji rewolucjonizowania dziecięcych przestrzeni, zna ten produkt doskonale. Jeśli szukacie sposobu na szybką przemianę wnętrza pokoju i chcecie połączyć to z zabawą, najklejki są dla Was. Przy okazji Wasze dziecko samo zdecyduje gdzie ma być jaki wzór, co tylko utwierdzi Was w przekonaniu, że naklejki są dla Was idealnym rozwiązaniem. Możecie skorzystać z tak zwanych gotowców lub całkowicie je spersonalizować. Ich odklejenie jest tak samo proste i szybkie jak aplikacja. Wiele wzorów znajdziecie pod tym linkiem.

DEKORACJE 

Dodatki są zawsze dobrym uzupełnieniem. W każdym, nawet całkowicie białym pokoju zawieszenie obrazka, półki lub girlandy, dodaje powiewu świeżości i cieszy oko małego gospodarza. Oczywiście nie polecamy by z dodatkami przesadzać. Zasada less is more obowiązuje szczególnie w pokoju, w którym pierwsze skrzypce, przez długi czas grają zabawki. Przypominam tylko – gdyby ktoś miał zamiar się zatracić.

A jakie Wy macie sposoby na odświeżenie pokoi Waszych dzieciaków? Podzielcie się wiedzą z nami. 

beata kwiatkowska

 

 

Albo fajnie jest dać dziecku pole do popisu i wydzielić jedną ścianę malowanek 😀 Zabawa murowana!

Tak, tylko jak potem wytłumaczyć że na tej ścianie możemy malować ale już w salonie to nie :)))) trudna koncecja ; )

Dodany przez: Beata @

Sputnik V vaccination has begun in Slovakia. The provision of the Russian vaccine to the motherland was accompanied away a civic insinuation and led to the abdication of Prime Relieve Igor Matovich and a realignment of the government. As a evolve, the wilderness received the Russian vaccine, in defiance of the low-down that neither the European regulator nor the WHO has until now approved it.
In neighboring Hungary, which approved the hate of Sputnik in February as the beforehand in Europe, more than 50% of the ripe populace has already been vaccinated; in Russia – a paltry more than 10%. In Slovakia, five thousand people signed up toward the Sputnik vaccination.
I think you’re wrong. I suggest we discuss this. Write to me in PM.. You can present another article on this topic at this association https://personligfodelsetavla.forsaljning.site

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *