DOM W CENTRUM GDYNI – PARTER ORAZ PRZYZIEMIE

Jakiś czas temu przedstawiłam Wam wstępne plany dla domu w centralnej części Gdyni. Po akceptacji koncepcji szybko zabraliśmy się za modelowanie, dzięki czemu dziś możemy przedstawić pierwsze decyzje projektowe dla przyziemia (czyli strefy wejściowej) oraz parteru. Zapraszam Was na krótki „tour” po poszczególnych pomieszczeniach. Dla tego projektu przygotowałyśmy większość wizualizacji w formie poglądowej oraz parę ujęć bardziej realistycznych, by pomóc naszym inwestorom w wyobrażeniu sobie tej przestrzeni. 

Wchodząc do domu przez główne drzwi wejściowe, znajdujemy się w niewielkich rozmiarów wiatrołapie. Ta część domu, mimo że wydawałoby się, że nie jest najważniejsza, jest miejscem przyjęcia gości oraz tworzenia pierwszego wrażenia. Ponadto musi spełniać parę bardzo ważnych funkcji – pomieścić wszystkie buty, kurtki i torebki (także te mokre) i mieć miejsce do wygodnego odłożenia zakupów czy zmiany obuwia. Duże okrągłe lustro służy także ostatniej weryfikacji czy nie zapomnieliśmy przebrać dołu od piżamy lub, czy na pewno wytuszowałyśmy rzęsy 😉 Funkcję reprezentatywną spełnia tu ciągnąca się aż do kolejnego pomieszczenia ściana wytapetowana pięknym motywem od Wall&Deco. Wiatrołap i klatkę schodową dzielą wysokie, przeszklone drzwi w czarnej, metalowej ramie.

Wchodząc po drewnianych stopniach na wyższe piętro, wita nas wysokie lustro z metalowymi szprosami, nawiązujące do drzwi z wiatrołapu, a dające wrażenie przestrzeni na niewielkim półpiętrze. Następnym punktem reprezentacyjny jest kolejna tapeta (i wcale nie ostatnia!), tym razem od Wonderwall Studio. Tapety stały się niejako znakiem szczególnym tego projektu, podczas projektowania przyłożyliśmy wraz z inwestorami dużą wagę do tego, by miały spójny motyw oraz stylistykę.

Innym znakiem rozpoznawczym, który pojawia się w całym domu, jest przepiękny dębowy parkiet, we wzorze jodełki klasycznej (producent: Kaczkan Premium Wooden Floors; kolor: Pure Forest), o którym wspominaliśmy w poprzednim poście, a który bardzo przypadł Wam do gustu! Złota listwa poprowadzona po obwodzie pomieszczenia zyskała sobie tyle samo zwolenników, jak i wrogów i było blisko rezygnacji z tego pomysłu, ale ostatecznie parkiet będzie położony zgodnie z projektem. Nie możemy się już doczekać efektu finalnego! Z tego, co nam wiadomo, montaż posadzki zbliża się wielkimi krokami — z pewnością podzielimy się z Wami zdjęciami z realizacji.

Przestrzeń dzienna ma otwarty układ, a w jej skład wchodzi kuchnia, jadalnia salon oraz toaleta dla gości służąca także jako pralnia. To ostatnie jest jednym z bardziej odważnych pomieszczeń na tle całości — króluje tu lastryko (producent: FMG, model: Venice Villa White), pudrowy róż oraz intensywna szałwiowa zieleń. Całość tonuje zabudowa meblowa w naturalnym wybarwieniu drewna dębowego.

Całe piętro jest spójne kolorystycznie, a prym wiedzie właśnie szałwiowa zieleń z elementami beżu i pudrowego różu. Główną inspiracją była kuchnia właśnie w tym odcieniu zieleni połączonym z ciepłą, jasną szarością. Zestawiona z drewnianymi elementami zabudowy stolarskiej (wyspa+regał w przejściu do jadalni) oraz drewnianymi krzesłami i lampą daje wrażenie przytulnej przestrzeni. Salon i jadalnia są nieco cieplejsze, pojawia się tu dużo tekstyliów w jasnych kolorach oraz różnorodne źródła oświetlenia nadające klimatu wieczorami. W centralnej części kondygnacji znajdują się duże, wygodne kanapy zestawione w dwóch różnych kolorach oraz wisząca wiklinowa huśtawka w narożniku. To miejsce jest zamiennie zarezerwowane na rozłożystą choinkę podczas okresu Bożonarodzeniowego. Blisko miejsca wypoczynkowego nie mogło zabraknąć również dającego realne ciepło kominka! Planujemy wykończyć go dekoracyjnym tynkiem imitującym beton, z efektem weluru. Dzięki swojemu satynowemu lekko połyskującemu wykończeniu wcale nie nadaje pomieszczeniu surowego wyrazu, a wręcz przeciwnie!

Zataczając koło, znajdujemy się znów w pobliżu klatki schodowej prowadzącej na piętro, które jest częścią sypialnianą domu. Znajdują się tam dwa pokoje dziecięce, sypialnia master, łazienka oraz bardzo ciekawy domowy gabinet. Jednak to pokażemy Wam w kolejnej części postów z tej serii, więc bądźcie czujni!

asia real

Niesamowity, piękny projekt. PS. Mam pytanie, czy w projekcie wiatrołapu i klatki schodowej znajdują się płytki Frammenta Fioranese Bianco?

Dodany przez: Asia W. @

Patrzę na ten rysunek techniczny i zaraz przypominaja mi się zajęcia na studiach. Swoją drogą skad ten parkiet jodełkowy ?

Czy możecie zdradzić producenta farb na ścianach, czy jest to farba mieszana na zamowienie, czy dostępna z palety?

Świetny projekt. Realizacja z pewnością będzie jeszcze bardziej zachwycająca. Każde pomieszczenie jest spójne ze sobą. Warto wybrać do wyposażenia produkty lepszej jakości. Będą one nam służyć dłużej. Podobne podejście powinniśmy mieć już w trakcie budowy np. przy wyborze stolarki okiennej czy innych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *