DOM W CENTRUM GDYNI – PIĘTRO

Zgodnie z obietnicą, wracamy z kolejnym piętrem domu w centrum Gdyni – dziś zajrzymy na ostatnią kondygnację, gdzie znajdują się wszystkie sypialnie domowników, główna łazienka, a także moje ulubione miejsce tego projektu – mały gabinet! Poprzednie wpisy znajdziecie tu oraz tu

Wchodząc po pięknych dębowych stopniach w górę, znajdujemy się na półpiętrze z bardzo wysokim stropem. Miejsce to aż prosi się o okazały, efektowny żyrandol, który stanowi główną ozdobę przestrzeni komunikacyjnej. Podróżując między piętrami, możemy zaobserwować galerię rodzinną w prostych, cienkich ramkach, którą dla zachowania spójności chcielibyśmy wydrukować w czerni oraz bieli. Półpiętro mimo swojej wysokości ma niewielkie rozmiary. By optycznie je powiększyć, zaplanowaliśmy na centralnej ścianie wysokie lustro z czarnymi szprosami.

Skręcając na ostatni bieg schodowy, wita nas kolejna piękna tapeta z zachowanym motywem roślinnym, produkcji Wonderwall Studio. Wybierając podłogę, chcieliśmy zachować jak największą spójność pomiędzy kolejnymi piętrami, więc i tu postawiliśmy na niezawodnego  Kaczkan Premium Wooden Floors; kolor: Pure Forest, z ozdobną złotą listwą po obwodzie pomieszczeń. Uchylając Wam rąbka tajemnicy, mamy pierwsze zdjęcia położonej podłogi z tej inwestycji! Jesteśmy ZA-KO-CHA-NI w wybarwieniu tego drewna, czy nie jest idealne?

Jak już wspominałam, korytarz na piętrze prowadzi do sypialni master, dwóch pokoi dziecięcych, łazienki oraz gabinetu. Inwestorom bardzo zależało na wydzieleniu w tej przestrzeni niewielkiego, ale osobnego miejsca do pracy. Aby całkiem nie zaciemnić komunikacji, zamiast postawienia ścian z bloczków postawiliśmy na przeszkloną ścianę typu „loft”, nawiązującą do tej z przyziemia. Dodatkowo przy przeszkleniach mają się znaleźć grube zasłony, które w razie potrzeby, skutecznie odgrodzą miejsce pracy od panującego wokół zgiełku ogniska domowego. Mimo niewielkich rozmiarów udało się nam na tej przestrzeni zmieścić wygodne biurko, szafę z biblioteczką oraz ławę/siedzisko pod oknem. Mocne kolory oraz kontrastująca podłoga mają działać stymulująco, oraz pobudzać do działania!

Z kolei główna łazienka zupełnie na odwrót. Spokojna, wyciszona przestrzeń ma służyć relaksacji oraz regeneracji sił po ciężkim dniu. Znajdziemy tu zarówno wannę, jak i prysznic, co jest naszym małym sukcesem, jeśli chodzi o układ funkcjonalny tego niekoniecznie ustawnego pomieszczenia. Największą dekorację ma stanowić w tym wnętrzu mieniąca się pudrowo-różowa mozaika ścienna, która jest widoczna zaraz po wejściu do łazienki, na ścianie vis a vis drzwi.

Sąsiadująca z łazienką sypialnia master będzie ostatnim opisanym dziś pomieszczeniem. Ciepła, stonowana i jasna – kto nie chciałby zasypiać i budzić się w tak przyjemnym miejscu? Oczywiście nie mogło zabraknąć akcentu kolorystycznego w postaci barwnej tapety z korespondującą podwieszaną toaletką w przepięknym morskim odcieniu, a także dłuuugiej, pakownej szafy. W domu nie znaleźliśmy miejsca na garderobę z prawdziwego zdarzenia, ale sufitowy podciąg wizualnie odcina strefę sypialnianą od strefy przechowywania. Szafa ta jest także na tyle reprezentatywna, że nie psuje odbioru estetycznego sypialni. Prym wiedzie tu jednak zdecydowanie miejsce odpoczynku — czy tylko ja zrobiłam się senna na samą myśl o tym dużym, miękkim łóżku z pięknym widokiem na ogród?

Ostatnie dwie perełki, czyli pokój dziewczęcy oraz niemowlęcy już w kolejnym wpisie z serii. Uwielbiamy projektować pokoje dla dzieci, to tam możemy puścić wodze fantazji i na chwilę przenieść się w czasie do własnego dzieciństwa… czasami mam wrażenie, że bycie projektantem, to najlepsza praca pod słońcem 🙂 Mam nadzieję, że widać to po naszych projektach!

asia real

„Skręcając na ostatni bieg schodowy, wita nas kolejna piękna tapeta”… Kto skręca? Tapeta? Litości…

Piękny projekt. Zakochałam się w tej tapecie w sypialni i mam ochotę sprawić sobie cos podobnego.

Cudny projekt! Mogłabym się wprowadzić dzisiaj 🙂 do wydruków polecam najlepszych https://printovski.com/

Dodany przez: Ania @

Świetny projekt. Bardzo fajnie, że znalazło się miejsce na biurko dla gracza bądź do pracy. To ważne miejsce, dla osób np. pracujących w homeoffice lub z pasją oddających się grom. Sypialnia robi również duże wrażenie, na pewno realizacja przejdzie oczekiwania inwestorów.

Świetny artykuł, bardzo pomocny zapraszam do siebie https://mkdesk.pro/czy-warto-kupic-biurko-na-zamowienie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *