Elegancja bliska naturze – projekt domu w Gdyni

Spokój, harmonia i klasa to jedne z wielu określeń, które przychodzą mi na myśl o naszym nowym projekcie. Od jakiegoś czasu pracujemy nad realizacją 3-kondygnacyjnego domu jednorodzinnego mieszczącego się w centrum Gdyni. Już całkiem niedługo zamieszka w niej młoda czteroosobowa rodzina. Podjęła się ona odważnego, lecz wcale niełatwego zadania przebudowy istniejącego domu typu bliźniak, oraz dostosowania jego przestrzeni do własnych potrzeb i preferencji. Dom poddany został totalnej rewolucji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Rozpoczynając naszą projektową przygodę, mieliśmy z inwestorami wspólną wizję. Był nią jasny, przestrzenny dom, przyjazny dla swoich przyszłych mieszkańców pod względami praktycznymi oraz funkcjonalnymi, w klasycznej stylistyce rodem z amerykańskich rezydencji. Zaproponowałam na wstępie dwie propozycje aranżacji. Jedną, nieco bardziej wyrafinowaną, w której postawiłam na klasyczne podziały, ciężkie drewniane stylizowane meble, oraz drugą – jaśniejszą, mniej zobowiązującą – z elementami w surowym drewnie, nowoczesnymi zabudowami na wymiar, lecz wciąż z nutą wytwornej elegancji. Wypracowanym kompromisem dla obu pomysłów było połączenie tych stylów, co nadało całości lekkości i nowoczesności. Nie zawahałabym się stwierdzenia, że dom zostanie urządzony w zgodzie z nurtem modern classic, czyli współczesnej, niezobowiązującej elegancji.

We wnętrzach tego domu pojawią się piękne, wielkoformatowe tapety (od takich producentów jak Wall&Deco, Wonderwall czy Dekornik), zdobne sztukaterie i listwy, a jednocześnie łączyć je będziemy z aksamitnymi tynkami imitująceymi beton, minimalistycznymi oprawami świetlnymi czy nawet wiklinowym, plecionym koszem wiszącym w przeszklonym narożniku domu. Uchylając Wam rąbka tajemnicy, poniżej przestawiam Wam tablicę inspiracji dla piętra "sypialnianego". Ku naszej uciesze inwestorzy nie boją się również użycia kolorów – w projekcie zawitały więc pudrowy róż, szałwiowa zieleń, morski błękit, a na późniejszym etapie nawet intensywny bordowy.

Definiującą decyzją dla zbudowania odpowiedniego klimatu tej przestrzeni był wybór drewnianego parkietu układanego we wzór jodły klasycznej. A że diabeł tkwi w szczegółach – jednogłośnie zdecydowaliśmy o wpuszczeniu po obwodzie efektownego detalu w postaci wąskiej, złotej listwy licującej się z posadzką. Już samo wybarwienie drewna tj. kolor Pure Forest (producent: Kaczkan Premium Wooden Floors) będzie bardzo ważnym aspektem wykończenia tych wnętrz. Do tak eleganckiej podłogi nie pozostało nam nic innego, jak dobrać wysoką na 15 cm listwę przypodłogową z efektem frezowania.

Równocześnie z koncepcją wnętrz budowaliśmy także projekt zewnętrza budynku, co było przyjemną odskocznią od wnętrz, z którymi mam styczność na co dzień 🙂 Elewacja musiała być nie tylko ładna i funkcjonalna, ale także spójna z pozostałą częścią bliźniaka, co stanowiło dodatkową trudność. Próbując nawiązać do kontekstu ulicy poszliśmy w nieco bardziej nowoczesną odsłonę stylistyczną niż wewnątrz. Poniżej plansza mood board dla elewacji tego samego domu.

W kolejnych tygodniach na bieżąco będziemy dzielić się z Wami postępami z tej inwestycji, aż do jej realizacji – ja jestem bardzo ciekawa finalnego efektu, a Wy?

asia real

Fantastyczny pomysł z tym złotem. Detal który dodaje kunsztu. Gratulacje

Cieszmy się, że Wam również się podoba!

Dodany przez: Asia @

Cudowna podloga! Wybarwienie totalnie w moim guście. Czy pod tą deską jest ogrzewanie podłogowe?

Dodany przez: Milena @

Tak będzie na całej powierzchni, ten produkt się do tego nadaje.

Dodany przez: Asia @

Świetnie urządzone mieszkanko. Parkiet wygląda extra. Inspiracja zaczerpnięta.

Oj to poczekajcie na resztę, dom naprawdę wart uwagi!

Dodany przez: Asia @

Piękna aranżacja, bardzo fajny wpis i wszystko zawiera dokładny opis, pozdrawiam 🙂

Dziękujemy bardzo, staramy się pomagać w samodzielnym projektowaniu i inspirować, jak tylko możemy

Dodany przez: Asia @

Witajcie. Czy możecie zdradzić, co to za firma zrobiła tę pergolę na ostatnim zdjeciu collage inspiracji?

Dodany przez: Aga @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *