Spokój, harmonia i klasa to jedne z wielu określeń, które przychodzą mi na myśl o naszym nowym projekcie. Od jakiegoś czasu pracujemy nad realizacją 3-kondygnacyjnego domu jednorodzinnego mieszczącego się w centrum Gdyni. Już całkiem niedługo zamieszka w niej młoda czteroosobowa rodzina. Podjęła się ona odważnego, lecz wcale niełatwego zadania przebudowy istniejącego domu typu bliźniak, oraz dostosowania jego przestrzeni do własnych potrzeb i preferencji. Dom poddany został totalnej rewolucji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Rozpoczynając naszą projektową przygodę, mieliśmy z inwestorami wspólną wizję. Był nią jasny, przestrzenny dom, przyjazny dla swoich przyszłych mieszkańców pod względami praktycznymi oraz funkcjonalnymi, w klasycznej stylistyce rodem z amerykańskich rezydencji. Zaproponowałam na wstępie dwie propozycje aranżacji. Jedną, nieco bardziej wyrafinowaną, w której postawiłam na klasyczne podziały, ciężkie drewniane stylizowane meble, oraz drugą – jaśniejszą, mniej zobowiązującą – z elementami w surowym drewnie, nowoczesnymi zabudowami na wymiar, lecz wciąż z nutą wytwornej elegancji. Wypracowanym kompromisem dla obu pomysłów było połączenie tych stylów, co nadało całości lekkości i nowoczesności. Nie zawahałabym się stwierdzenia, że dom zostanie urządzony w zgodzie z nurtem modern classic, czyli współczesnej, niezobowiązującej elegancji.
We wnętrzach tego domu pojawią się piękne, wielkoformatowe tapety (od takich producentów jak Wall&Deco, Wonderwall czy Dekornik), zdobne sztukaterie i listwy, a jednocześnie łączyć je będziemy z aksamitnymi tynkami imitująceymi beton, minimalistycznymi oprawami świetlnymi czy nawet wiklinowym, plecionym koszem wiszącym w przeszklonym narożniku domu. Uchylając Wam rąbka tajemnicy, poniżej przestawiam Wam tablicę inspiracji dla piętra "sypialnianego". Ku naszej uciesze inwestorzy nie boją się również użycia kolorów – w projekcie zawitały więc pudrowy róż, szałwiowa zieleń, morski błękit, a na późniejszym etapie nawet intensywny bordowy.
Definiującą decyzją dla zbudowania odpowiedniego klimatu tej przestrzeni był wybór drewnianego parkietu układanego we wzór jodły klasycznej. A że diabeł tkwi w szczegółach – jednogłośnie zdecydowaliśmy o wpuszczeniu po obwodzie efektownego detalu w postaci wąskiej, złotej listwy licującej się z posadzką. Już samo wybarwienie drewna tj. kolor Pure Forest (producent: Kaczkan Premium Wooden Floors) będzie bardzo ważnym aspektem wykończenia tych wnętrz. Do tak eleganckiej podłogi nie pozostało nam nic innego, jak dobrać wysoką na 15 cm listwę przypodłogową z efektem frezowania.
Równocześnie z koncepcją wnętrz budowaliśmy także projekt zewnętrza budynku, co było przyjemną odskocznią od wnętrz, z którymi mam styczność na co dzień 🙂 Elewacja musiała być nie tylko ładna i funkcjonalna, ale także spójna z pozostałą częścią bliźniaka, co stanowiło dodatkową trudność. Próbując nawiązać do kontekstu ulicy poszliśmy w nieco bardziej nowoczesną odsłonę stylistyczną niż wewnątrz. Poniżej plansza mood board dla elewacji tego samego domu.
W kolejnych tygodniach na bieżąco będziemy dzielić się z Wami postępami z tej inwestycji, aż do jej realizacji – ja jestem bardzo ciekawa finalnego efektu, a Wy?
asia real
Fantastyczny pomysł z tym złotem. Detal który dodaje kunsztu. Gratulacje
Cieszmy się, że Wam również się podoba!
Cudowna podloga! Wybarwienie totalnie w moim guście. Czy pod tą deską jest ogrzewanie podłogowe?
Tak będzie na całej powierzchni, ten produkt się do tego nadaje.
Świetnie urządzone mieszkanko. Parkiet wygląda extra. Inspiracja zaczerpnięta.
Oj to poczekajcie na resztę, dom naprawdę wart uwagi!
Piękna aranżacja, bardzo fajny wpis i wszystko zawiera dokładny opis, pozdrawiam 🙂
Dziękujemy bardzo, staramy się pomagać w samodzielnym projektowaniu i inspirować, jak tylko możemy
Witajcie. Czy możecie zdradzić, co to za firma zrobiła tę pergolę na ostatnim zdjeciu collage inspiracji?