Interior of the day

W oczekiwaniu na pierwszy śnieg przygotowałam Wam wpis z serii Interior of the day, który na pewno będzie się miło czytać, siedząc na kanapie i popijając ulubioną zimową herbatę. Kiedy szukałam ciekawego wnętrza, które będzie się nadawało do tej serii, wpadłam na zdjęcia tego loftu w Amsterdamie. Zanim opowiem Wam trochę o tym, czemu akurat to wnętrze zwróciło moją uwagę, to muszę Wam powiedzieć o nim coś ciekawego. To wnętrze nazywa się The Loft i jest projektem wnętrzarskim firmy z Amsterdamu, która postanowiła swój concept store przedstawić właśnie w formie mieszkania. Wnętrze jest regularnie aranżowane od nowa, pokazując różne oblicza i odmienne style. Bardzo inspirujący pomysł. 

Duże, przestronne wnętrza i minimalistyczny wystrój to jest to, co najbardziej lubię we współczesnych projektach. Dlatego ta duża, otwarta przestrzeń tego loftu zwróciła moją uwagę. Ściany w kolorze lekko złamanej bieli, biały drewniany sufit i jasna, niemal surowa podłoga z szerokich desek stanowią idealne tło dla wszystkich pozostałych elementów.

Ogromna kanapa, obszyta lnianym materiałem w neutralnym kolorze, nie dominuje nad wnętrzem, a jednak nie da się przejść obok niej obojętnie. Natomiast mocno wyróżniającym elementem są wszystkie drewniane meble, które mają bogatą strukturę, widać że mają w sobie ciekawą historię. Stoliki i komody, które wyglądają jakby sporo już przeszły, nadają nawet takiemu prostemu wnętrzu, ciepłego i przytulnego charakteru.

Wśród elementów dekoracyjnych wiele jest surowości w postaci glinianych mis i waz, czy starej rzeźby, ale to delikatna tkanina kanapy, miękkie dywany i jasne obicia foteli sprawiają, że lotf jest przytulnym miejscem. Wcale nie czuć, że to concept store. Wyobrażam sobie wieczorny relaks w tym wnętrzu. Albo niedzielne, leniwe przedpołudnie, gdzie wszyscy jeszcze w piżamach zasiadają na kanapie, a przez okno w suficie widać padający śnieg. 

Więciej zdjęć tego pięknego wnętrza znajdziecie tutaj. A autorką zdjęcia jest VosgesParis.

 

asia real

Wchodzę i mieszkam 🙂

Dodany przez: Ala @

Świetny blog! Dużo pięknych inspiracji i przydatnej wiedzy.
Też zaczęliśmy co nieco tworzyć, więc zapraszamy również do nas: http://maczarchitektura.pl/blog-projektowanie-wnetrz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *