JAKIEGO MATERIAŁU UŻYĆ DO ARANŻACJI ŚCIAN KOMINKA

Historia naszego domu jest Wam dobrze znana, więc nie będę Was zanudzać kolejnymi wspominkami, o tym, jak znaleźliśmy wymarzone 4-ściany i jak powolutku, w większości sami, wszystko zrobiliśmy. Od tamtego czasu minęło już pięć lat i nadszedł czas najwyższy na zmiany. Niektóre wynikają z chęci dopracowania detali, niektóre z faktu, iż siedzenie w domu sprzyja wyobraźni, dzięki czemu mam więcej czasu na rozkminianie co gdzie jakie mogłoby być. W pierwszej kolejności padło na kominek. Był czarną, dość masywną bryłą, która znajdowała się w rogu salonu. Pierwszą myślą było pomalowanie go farbą i miał być to pomysł na tak zwane "przeczekanie", który przeczekał pięć sylwestrów. Przez ten czas przez moje ręce przewinęły się setki różnych płytek, wykończeń. Mocno rozważałam następujące sposoby na pokrycie ścian kominka:

1. Tynk dekoracyjny-nie zdecydowałam się ostatecznie, z uwagi na ryzyko odprysków na krawędziach, przy ładowaniu drewna do środka. Dokładnie taki problem miałam z farbą. Fakt, może mogłabym krawędzie zabezpieczyć dekoracyjnymi listewkami w kolorze czarnym lub złotym na przykład, ale nie chciałam wprowadzać dodatkowych elementów, jestem skrajną minimalistką.

2. Żywice. Temat żywic jest mi znany od bardzo długiego czasu. Mogę śmiało powiedzieć, że zjadłam na nim zęby. Pierwszy raz, miałam z nim styczność chyba w 2014, kiedy poleciłam wykonanie posadzki z żywicy klientom. Materiał miał imitować beton na podłodze, a realizacja miała miejsce w mieszkaniu-stan deweloperski. Niestety nie skończyło się to dobrze. Posadzka pękała, w efekcie czego pojawiały się skupiska mikro spękań. Wykonawcy naprawiali to kilka miesięcy, w końcu udało się, ale sama przygoda była dużą nauczką, by mieć zawsze poprawkę na niesprawdzone nowości oraz na oczekiwania klienta. Pewnie nie jedna osoba byłaby zachwycona mikro spękaniami i stwierdziłaby, że gdyby chciałaby mieć nieskazitelną powłokę, to użyłaby płytek, ale tak się w tym przypadku nie stało.

Jedyne, z czego jestem zadowolona do dziś, to użycie powłoki żywicznej na blacie roboczym w kuchni. Tu rzeczywiście materiał się sprawdza-choć znowu-temat estetyki pozostawiam do indywidualnej oceny. Śmiem twierdzić, że mój blat nie przeszedłby testu wizualnego wielu z Was, ale sprawdza się naprawdę świetnie. Czy sprawdziłby się na kominku-nie wiem i szczerze nie chciałam ryzykować straty czasu i kasy, bo nie jest to tania zabawa jak się domyślacie.

3. Płyty betonowe. Oj tak. Na to miała wielką ochotę. Bardzo długo byłam wręcz pewna, że właśnie płytami betonowymi wykończę płaszczyzny kominka. Dziś jednak cieszę się, że intuicja powstrzymywała mnie przed tą decyzją. Dlaczego-bo to na co postawiłam ostatecznie, było miłością od pierwszego wejrzenia.

Zaczynamy : )

Oczywiście cały proces był pracą zbiorową. Mój brat-mistrz płytek z wrodzonym darem wykonawczym, jak mieliście się okazję przekonać, kiedy pokazałam Wam jego łazienkę (link). W roli pomocnika wystąpili oczywiście Fisiol-już nastolatek oraz mój dzielny mąż Radosław.

Pierwszym krokiem było położenie gruntu na powierzchnię. W tym celu trzeba było zniszczyć powłokę utwardzonej już przez lata farby. To była ulubiona praca dzieci : ) Potem tylko płytki i efekt możecie zobaczyć scrollując kilka fotek w dół.

To właśnie była ta miłość. Na dole płytki doskonale imitujące kamień (EMIL). Wbrew pozorom ciężko jest wybrać wzór kamienny tak by nie wyglądał jak nadruk. Wisienką na torcie są ujmujące wałeczki z kolekcji WOW. Wprawdzie proces wykonawczy jeszcze w tak zwanym toku, ale w moim odczuciu już jest z czego się cieszyć : )

beata kwiatkowska

Wow, efekt jest piękny !!

Wooow Efekt powalający! Wszystko idealnie w moim stylu. Przewijając zdjęcie w dół do końcowego efektu, zastanawiałam się właśnie, jak on będzie wyglądał 😀 Wyszło LUX! 🙂 Pozdrawiam.

Mamy zgodnosć : )

Dodany przez: Beata @

Świetny efekt „pieca”👍

Mam pytanie z „innej beczki”. Planuje położyć tapetę w kuchni nad blatem. Czy to słuszna decyzja?- najbardziej obawiam się czy przy dużej ilości pary wodnej (czajnik elektryczny, garnki) tapeta nie będzie się łuszczyć lub odklejać.

Dodany przez: Marta @

Dziękuję : )

A tapeta – jeśli już to zabezpiecz ją szybą albo użyj taką tapetę, którą dodatkowo można zabezpieczyć żywicą – np wall and deco robią takie cuda : )

Dodany przez: Beata @

Mam fantastyczny tynk dekoracyjny na kominku, ma bladoróżowy kolor bardzo ciekawa fakturę . Został polakierowany więc można go nawet szorować szczotka.

Dodany przez: Karolina @

Piekny kominek!przypomina kaflowy piec!Klasa!zastanawiam się czy płytki z tej kolekcji zdałyby egzamin w kuchni nad blatem?czy kolekcja posiada jakas ladna listwe wykańczająca płytki?z pozdrowieniami Wasza czytelniczka.

Bardzo przydatny, ciekawy i kreatywnym wpis, czekam na więcej i pozdrawiam 🙂

Jaki efekt!!! Wow…
Mam podobna rozterkę – co położyć na ścianę za kominkiem-kozą?
Jestem także skrajną minimalistką.

Dodany przez: Kamila @

Czy położyliście je na płycie GK?
Mogę prosić o dokładną nazwę płytek (lub link)?

Dodany przez: Ewela @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *