Jesienne nowości w ogrodzie

Jesień jak się okazało, wcale nie oznacza tylko siedzenia na kanapie. Pomimo tego, że temperatury spadły, słońce często zagląda do naszego ogrodu i zachęca do spędzania w nim czasu. Często wiąże się to z porządkami. Liście niestety nieubłaganie spadają każdego dnia i coraz bardziej zastanawiam się, czemu tak bardzo upierałam się, żeby nie mieć iglaków, tylko same rośliny liściaste! Podobno liście bardziej uspokajają, jednak widząc tony worków, jakie wynosimy co weekend, to raczej daleko mi do uczucia Zen. Jesień to także czas, kiedy można zadbać o dekoracje wokół domu. Wybór roślin jest już bardzo ograniczony, ale mają one swój urok, symbolizują zmiany pór roku i rychłe nadejście zimy, śniegu i Świąt. Wrzosy, chryzantemy czy kapusty ozdobne możecie znaleźć w wielu miejscach. Ja wiernie wybrałam się do kwiaciarni Narcyz w Gdyni, gdzie oprócz roślin dostałam piękne białe dynie różnej wielkości. Tym razem niestety zabrakło mi czasu na wykonanie wieńca przed dom samodzielnie, więc zdałam się na cudowny gust wprawnych Pań Florystek z Narcyza, które ułożyły dla mnie idealną wrzosową kompozycję. 

 

Jesień to czas zadumy, ale też zastanawiania się nad swoim bytem. Myślę, że widzicie na blogu jak często staramy się wspominać o drobnych nawykach, które mogą wpływać na losy naszej ziemi. Zwracamy na to uwagę przy wyborze kosmetyków, środków czystości, czy nawet sprzętów do domu, aby były bardziej energooszczędne. Dla mnie jest to milion małych kroczków, który każdy z nas powinien wykonać i z każdym rokiem zwiększać ich ilość. Jako że nadszedł czas palenia świeczek, tutaj też wybór nie mógł być inny. Poznałyśmy wspaniałą Gosię, której myśl zdrowego życia jest bardzo bliska. Jest współwłaścicielką marki Bee-eco, marki która nie idzie na kompromisy.

Świece Bee Eco zostały stworzone z najwyższej jakości olejków i wosku zgodnie z ideą Zero Waste. Każdy element świecy można powtórnie wykorzystać. Po wypaleniu się wosku i włożeniu do kremowych pojemników świecy tealight, otrzymujemy stylowy, dekoracyjny lampion dający nastrojowe światło. Korkowy dekiel, pokropiony naturalnym olejkiem eterycznym to gotowy odświeżacz do zastosowania nie tylko w domu. Świece są wegańskie, palą się o 50 % dłużej niż parafinowe. Są zdrowe, bez barwników, biodegradowalne i tworzone w Polsce.

W związku z nadchodzącym świętem pacerujcie, dumajcie, cieszcie się rodziną  i nie zapominajcie o tych, którzy są wokół i o tych, którzy będą po nas. To równie ważne jak wspominanie tych którzy odeszli.

 

asia real

Nie mam ogrodu nad czym ubolewam. Moje roślinki to tylko kwiaty doniczkowe. Zastanawiamy się nad kupnem ogródka działkowego. Na działce planujemy miejsce na grilla i palenisko na ognisko, poza tym krzewy ozdobne i karłowate drzewka.

Pięknie!!

Skąd ten piękny płaszczyk, który masz na zdjęciach???

Dodany przez: Gosia @

z targu rzeczy używanych w Wawie organizowanym prze zH&M, ale plaszczyk jest z pull&bear, pewnie jakaś starsza kolekcja

Dodany przez: Asia @

Zawsze z chęcią tu zaglądam. Podobnie, zmiany zaczęłam małymi krokami i wychodzi mi to coraz lepiej. Segreguję śmieci, nie wyrzucam jedzenia, nie używam toreb jednorazowych, piję wodę z kranu a zakupy ciuchowe robię głównie w second handach:) piękne zdjęcia

Piękne zdjęcia, wspaniały klimat. Z jednej strony marzy mi się ogród, z drugiej wiem, że nawet niewielki wymaga ogromu pracy… Kiedyś czytałam Was regularnie, chyba pora wrócić 🙂

Dodany przez: Agata @

To dobra decyzja : )

Dodany przez: Beata @

Ale klimat! Czy mogę prosić o informacje skąd ten piękny biały koc?

Dodany przez: Magdalena @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *