Kamienne Love

Belgijscy architekci Govaert & Vanhoutte oraz projektanci wnętrz z Atelier 10.8 popełnili ostatnio przepiękną przebudowę 2-piętrowej stodoły na obrzeżach Kortrijk w Belgii, niedaleko francuskiej granicy. Stodoła została przystosowana do potrzeb rodziny, która ma tam zamieszkać, jednak to, co nas najbardziej zachwyciło to przeważający motyw użycia kamienia w całym wnętrzu. Obie z Beatą jesteśmy zakochane w tym materiale od jakiegoś czasu. Jeżdzimy z wizytami po kamieniarzach, poznając coraz to nowej jego cechy, rodzaje i zastosowanie. Materiał, który z pozoru jest zimny, potrafi dzięki swojemu użyleniu, strukturze nadać niesamowity charakter każdemu wnętrzu. W połączeniu z naszym ukochanym drewnem, wcale nie jest zimny, a za to wyjątkowo wdzięczny w użyciu, ponadczasowy i służyć będzie Klientom na lata. To, co jednak zauważamy, to powrót mody na kamień należy jak zwykle traktować z rozsądkiem. Mimo że zachwycają nas wszelkie kolorowe kamienie czy lastryka, mamy wrażenie, iż w związku z tym, że nie jest to tani i łatwo wymienialny materiał, bezpieczniej jest zastosować jego stonowane formy i kolory, one zawsze się obronią i nie będą drażnić, jeśli moda znów skręci w innym kierunku. Zapraszamy więc na tour po tym wyjątkowym domu i opowiadajcie czy macie zastosowany kamień w swoich wnętrzach, jeśli tak to, jaki i jak Wam się z nim żyje. Miłego weekendu!

źródło: estliving.com

asia real

Z belgijskich architektów polecam zapoznać się z pracami Axela Vervoordt. Pozdrawiam

Z belgijskich architektów polecam zapoznać się z pracami Axela Vervoordt. Pozdrawiam

Dziękuję, zmam, podziwiam!

Dodany przez: Beata @

Wyśmienite wnętrze. Na podłodze w kuchni to polerowany beton?

Dodany przez: Karolina @

Tak.

Dodany przez: Beata @

Wnętrze fakt, bardzo w Waszym stylu. Mnie nie urzekło. Minimalistyczne do granic wytrzymałości. Nie ma na czym oka zawiesić. Ta granatowa kanapa- fuj.

Dodany przez: Kanapka @

Mam podobne odczucia. Wygląda jak przygotowane pod wynajem, bez charakteru.

Dodany przez: Aga @

Wydaje mi się, że w Polsce przyzwycziliśmy się do przestylizowanych wnętrz, wyglądają pięknie, ale dobrze mieszka się również w czystym minimalistycznym wnętrzu bez rozkojarzaczy…aczkolwiek wymaga to więcej pracy podczas codziennych porządków.

Dodany przez: Asia @

Nie mam nic przeciwko minimalizmowi, cenię go i stosuję. Lubię być jednak zaskoczona pomysłem, tu widać tylko luksusowe materiały i przestrzeń. Macie fajniejsze projekty. Prawdę mówiąc ten gust nie kojarzy mi się z Belgią w której mieszkam od dwudziestu lat.

Dodany przez: Aga @

To prawda, jednak to trochę isnpiracja, wiemy, że wnętrza w rzeczywistości mają więcej rzeczy, które rozpełzają się po domu. Mimo wszystko miło do czegoś aspirować.

Dodany przez: Asia @

Ha ! Wygląda na to, że mamy sprzeczne wyobrażenia na temat polskich i belgijskich gustów. Wydawało mi się że to w Polsce podoba się nowoczesny minimalizm, i w większości takie wnętrza widzę na polskich stronach. W Belgii powszechnie ceni się to co stare, wysokie stropy, orginalne parkiety, kominki i sztukaterie. Gdy buduje się dom, to cegła, dachówka, szprosy i drzwi wewnętrzne mają nawiązywać do przeszłości, w środku pierre bleue i dąb.

Dodany przez: Aga @

Lubię te niedopowiedzenia i minimalizm w belgijskich wnętrzach, i duże okna:) Jedyne, czego mi w tym domu brakuje, to połączenie starego z nowym.

Dodany przez: Kasia @

Mam pytanie o kolor żaluzji w dużych antracytowych oknach. Sama stoję przed taką decyzją i zastanawiam się czy wybrać ciemno-szare ( w kolorze ram okiennych) czy jakiś jaśniejszy, stalowy odcień.
Będę wdzięczna za podpowiedź.

Dodany przez: Agnieszka @

Hej, dopasuj sie do ram okien : )

Dodany przez: Beata @

Dziękuję

Dodany przez: Agnieszka @

Pięknie to wszystko wygląda, podoba mi się cały wystrój o raz wpis, pozdrawiam 🙂

Dziękujemy!

Dodany przez: Asia @

Ślicznie to wygląda, uwielbiam tego bloga, zawsze mnie do czegoś inspiruje! 🙂

:)))

Dodany przez: Asia @

Ta kamienna kuchnia! Coś pięknego.

..o tak – kamień rządzi niepodzielnie. A do tego dobierz okap kuchenny ze spiekiem kwarcowym https://nortberg.pl i masz idealne połączenie w kuchni. Świat biegnie do przodu, coraz to ciekawsze materiały i wykończenia trafiają pod strzechy, i oby ten trend trwał w nieskończoność 😉

konglomerat kwarcytowy https://www.akropol.pl/materialy/konglomerat-kwarcowy,16
– ostatnio użyłam tego, jako płytkę podłogowa w kuchni i to w podobnym kolorze, jak tu. Do zbudzenia przypomina kamień naturalny. Jest wytrzymały, a do tego doskonale przewodzi ciepło przy ogrzewaniu podłogowym :). No i konglomerat kwarcowy jest odporny na zabrudzenia, co w kuchni jest ważne. Nie robią się na nim żadne przebarwienia, nawet po używaniu mocniejszych środków do sprzątania ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *