Kuchnia po włosku

Ostatni post oparty o relację z miejsca, które zwiedziliśmy w sierpniu, zakończyłam ujęciem korytarza, prowadzącego  do sypialni i łazienek w apartamencie, w którym wraz z przyjaciółmi spędziliśmy wakacje. (Dla przypomnienia do wisu możecie wrócić TU).

Przechodzimy dziś do kuchni, która-jak w kazdym włoskim domu-jest centrum życia wszystkich domowników i ich gości. Tak jest i w tym przypadku. Przestronna, wygodna, funkcjonalna, tętniąca życiem. Do tego tak piękna, że każda potrawa przygotowywana w niej zyskuje na jakości dzięki otoczeniu, w jakim powstaje. To, co zobaczyliśmy u progu domu było nie lada ucztą dla wzroku i potwierdzeniem, że odpoczynek w tym miejscu będziemy na długo trzymać w pamięci.

W krajach, w których z upałami mamy do czynienia często, kamień we wnętrzach stosowany jest, by utrzymywać chłód. Grube mury (jak w kamienicach), cegła, marmury bardzo wolno się nagrzewają, w efekcie czego, nawet kiedy na zewnątrz temperatura osiągała przewrotne 40 stopni, w naszym mieszkaniu żyliśmy bez potrzeby używania klimatyzacji. To najlepszy dowód na to, że stosowanie naturalnych materiałów naprawdę ma w tym przypadku sens.

W kuchni podobnie jak w salonie, czuć dotyk Matki Ziemi. Czuję jednak, że ta strefa jest perełką wnętrza, a wyłożonymi ceglasto-czerwonymi płytkami okap i przestrzeń nad blatem roboczym, tylko mnie w tym utwierdza. Na środku ustawiono sporą wyspę, która pełni funkcję: zmywaka, blatu roboczego, na którym przygotowujemy dania, miejsca, w którym zjemy szybkie śniadanie lub porozmawiamy przy kawie.

Zwróćcie uwagę na elementy rzeźby w aranżacji, które są integralną częścią mebla. Mam na myśli gzymsy, rzeźbienia, sztukaterię. Klimat uzupełniają fugowane zaprawą cegły i pordzewiałe wręcz wieszaki na ręczniki, worki, fartuch…

Mówi się, że Włosi potrzebują piękna tak samo, jak powietrza. Nikt tak jak oni nie potrafią odmłodzić wnętrza świeżym elementem i podejść do wnętrza jak do scenografii. Tradycja dla Włochów to rzecz święta i nie poprzestają oni na jej kultywowaniu. Wnętrze Tuscany Forever jest tego doskonałym odwzorowaniem.

Cieszcie zatem oko kadrami, które uwieczniliśmy z myślą o Was. Jeśli macie ochotę na „gotowce” dla Waszego wnętrza, inspirowane Toskanią-piszcie w komentarzach. Z chęcią polecimy Wam kilka sprawdzonych tipów i produktów.

beata kwiatkowska

Cudownie .Dziękuję bardzo za inspiracje. Dziewczyny jesteście wspaniale😍🤗😚

juz ar weri łelkam :DDD

Dodany przez: Asia @

Wspaniałe wnętrza! Włosi niewątpliwie są mistrzami łączenia klasyki z nowoczesnaścią. Miałam okazję wynajmować dom w Piemoncie, należący do Duńczyków zakochanych w „dizajnie”. Miałam prawdziwą, wizualną ucztę 😁. Pomidory z oliwą smakowały wybornie, jedzone ze skandynawkiej ceramiki przy pięknym, drewnianym, staruszku- stole…. I masz rację, naturalne materiały, ich szlachetność i ponadczasowość nadają charakteru.

Dodany przez: Ilona @

CUUUUDNA!!!!!!

Dodany przez: GOGO @

Bajecznie to wygląda! Miałam bardzo podobny pomysł na wystrój mojej kuchni, ale ostatecznie budżet nie pozwolił mi na wyłożenie ścian prawdziwą kostką, więc postawiłam na fototapetę z tym motywem z ulubionego sklepu https://www.dekowizja.pl/fototapety/do-kuchni Myślę, że to generalnie fajne rozwiązanie jeśli nie stać nas na dosłowną wizualizację motywu 😀

Dodany przez: Lidka @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *