Łazienka – stylizacja z motywem lastryko

Pamiętacie nasze październikowe wpisy o łazience z lastryko? Sądząc po liczbie zapytań – raczej tak. Dopytujecie o wiele szczegółów aranżacji, pytacie o konkretne produkty – dlatego dzisiaj łazienka raz jeszcze.

Wbrew pozorom nie jest łatwo zaprojektować ładną i funkcjonalną łazienkę. Przestrzeń tego pomieszczenia wymaga bardzo starannego rozplanowania i przemyślanego doboru wyposażenia. Łazienka musi być przystosowana w stu procentach do naszych nawyków i potrzeb. I niestety nie ma jednego przepisu na sukces – pod uwagę należy wziąć mnóstwo czynników. Duża rodzina wymaga zupełnie innego myślenia niż projekt dla singla.  Przemyśleć należy chociażby czy wystarczy jedna umywalka, czy konieczne będą dwie? Czy zmieścimy wannę, czy wybierzemy prysznic?

Jak wiecie z poprzednich wpisów przy ostatniej realizacji postawiłam na markę Cersanit. Znalazłam tu zarówno szeroki wybór płytek (w tym lastryko, które w nowej odsłonie prezentuje się fantastycznie), jak i praktycznie całe niezbędne wyposażenie łazienki w urządzenia i dodatki.

Warto też postawić na ekologię – to już nie tylko trend, to konieczność, której wszyscy powinniśmy się podporządkować. Na szczęście wiele marek bierze już to pod uwagę i oferuje nam urządzenia wyposażone w funkcje oszczędzania wody i energii.

Polecamy zwłaszcza baterie jednouchwytowe – pomagają szybciej uregulować temperaturę wody. Wybierajmy baterie z funkcją perlatora (przy pełnym otwarciu mniejsze zużycie wody) i głowicą ceramiczną (precyzyjna regulacja strumienia i temperatury wody). Na głowicach zamocowane są pierścienie ograniczające wielkość strumienia. Ograniczniki temperatury wody zapewniają natomiast oszczędność energii i chronią przed ewentualnymi oparzeniami. Te bardzo efektywne rozwiązania stosowane są również w słuchawkach natryskowych, co pozwala w pełni cieszyć się ciepłą kąpielą, przy jednoczesnym ograniczeniu zużywanej wody.

Temat łazienek zapewne nie raz jeszcze pojawi się na naszym blogu. A tymczasem kilka konkretnych pomysłów i  podpowiedzi. Korzystajcie!

1. Szafka podumywalkowa szara 2. Płytki Tarazzo 3. Bateria umywalkowa 4. Wanna asymetryczna 5. Płytka szara

1. Płytka zielona ; 2. Płytka tarazzo 3. Szafka łazienkowa 4. Wanna prostokątna

Beata Kwiatkowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A skad sa czarne lampy?

Dodany przez: Gosia @

Nigdy nie przepadałam za lastryko, kojarzyło mi się do tej pory z brzydkimi parapetami, jednak po tych zdjęciach zupełnie zmieniam zdanie ! Prezentuje sie to tutaj naprawdę rewelacyjnie i pasuje mi wszystko: meble łazienkowe, kształt luster, jasne lastryko na ścianie czy płytki.

Szkoda, że nie widziałam projektu wczesniej bo być może bym to przemyciła do mojej łazieneczki 🙂 Również zdecydowałam się na ciemne baterie, bałam sie trochę żę bedą problematyczne do utrzymania w dobryms tanie ale nie jest tak źle.

Witajcie! Jaki kolor i jaką szerokość fugi użyłyście w lastryko?

Dodany przez: Magdalena @

Hej, offwhite 2mm 🙂

Dodany przez: Beata @

Piękna łazienka! Gdzie można kupić takie kinkiety ?

Dodany przez: Marta @

Dzień dobry
Jaki kolor fugi uzyliscie państwo to płytek hika ?
Dziękuje pozdawiam

Dodany przez: Piotr @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *