Łazienka w miedzianej aurze

​Temat łazienek zaczyna być w coraz to większym centrum zainteresowania. W naszej branży obserwujemy od lat pewną cykliczność remontową, która nasila się w sierpniu/wrześniu oraz w październiku-kiedy to wszyscy wszystko chcą zdążyć przed świętami.

Najtrudniej jest podjąć decyzję w przypadku, kiedy wiele elementów we wnętrzu, mocowanych jest na stałe tak jak w łazience. Chyba dlatego wiele domów ma neutralnie wykończone pokoje kąpielowe…by nie znudziły się szybko i miały ponadczasowy charakter. Dlaczego jednak spora część z nich jest utrzymanych w nudnych tonacjach, powtarzalnych pomysłach. Wszak łazienka, jako pokój relaksu, winna mieć charakter i nie mniej niż salon-wyrażać osobowość domownika. W dobie powstawania innowacyjnych materiałów, które mogą być używane w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, łatwiej jest nam, projektantom, namówić Was na odrobinę szaleństwa. Osobiście nie znoszę wypukłych, strukturalnych dekorów na płytkach 60 × 30, szklanych listew i płytek udających mozaikę, choć pewnie znajdą się głosy lubiące taki kierunek. Lubię dekoracje w innej, mniej oczywistej postaci. Na szczęście nie musimy myśleć identycznie i dzięki temu nie jest nudno na świecie.

Pamiętacie nasz projekt restauracji DESKA kuchnia i wino, tuż przy samym wejściu na Molo w Sopocie? Tam mamy do czynienia z łazienką, w której nie ma płytek na ścianach. Fakt, brak w niej wanny czy prysznica, ale przy uważnym doborze produktów, można w dokładnie taki sam sposób zaaranżować łazienkę w swoim domu.

Króluje czarny akcent. Na ścianach miedziana blacha, którą w łazienkach zastąpiłabym miedzianym tynkiem strukturalnym, żywicą w kolorze miedzi lub miedzianą farbą, odporną na wilgoć. Zamiana tych materiałów pomoże nam łatwiej utrzymać czystość.

Tapeta. Ta, którą widzicie na zdjęciach to tapeta ścienna w liście bananowca New Aurora NA 3304 Grandesco. Jest tapetą papierową, ale jeśli potrafimy powstrzymać domowników przed intensywnym laniem wody strumieniami na ściany i sufity, myślę, że z powodzeniem można taki rodzaj tapety użyć nad toaletą lub w strefie wejścia do łazienki.

Szafka pod umywalką. Moda na zakrywanie wszystkiego odchodzi powoli w niepamięć. Szafkę pod umywalkę możemy spokojnie wykonać z metalowych elementów, rezygnując z zamykanych frontów…pod warunkiem, że pozbędziemy się ręczników, które pamiętają jeszcze babciny plażing w okolicach słynnej polanki Redłowskiej. Sama mam takie i nie potrafię się rozstawać z przedmiotami. Każda apaszka ma dla mnie sentymentalną wartość…ale zdobyłam się odwagę i pomysł czystek w szafach, wyszedł mi na duży plus. Zalecam to samo i Wam.

Wracając do tematu – czyli szafki umywalkowej. W tym przypadku jest ona również oparciem i integralną częścią dla lustra. Blat wykonany został z płytki wielkoformatowej, dociętej do krawędzi blatu. W niej wywiercony został otwór na umywalkę i baterie umywalkową. Blat jest cieniutki, ma oryginalną kolorystykę i mimo szalonego motywu nie znudzi się długo.

Oświetlenie dekoracyjne z boku lustra ma ulubioną przeze mnie formę owalną. Nawiązuje nią do lustra, do kształtu umywalki i poniekąd do motywu liści bananowca na tapecie. Wszystkie elementy metalowe zostały wykonane na wymiar.

Co sądzicie?

W sierpniu pojawią się conajmniej 3 wpisy o aranżacji łazienek, każda w innym, zupełnie nowym stylu. Zatem – jeśli stoicie przed trudnym wyborem projektu swojej łazienki – zaglądajcie!

 

beata kwiatkowska

Dla mnie jest to łazienka typu „katalogowa”. Ładnie wygląda, estetycznie, fajnie popatrzeć… ale na zdjęciu. Rozpatrując ją jako projekt jest super, dobór i łączenie materiałów oraz kolorów robi wrażenie. Od strony codziennego użytkownika jednak nie. Sama męczyłabym się w niej, nie byłoby to miejsce relaksu. Wzory i kolorystyka wydają się być ciężkie, przytłaczające. Pomijam już fakt utrzymania czystości przy tego typu materiałach i kolorach w trakcie dłuższego użytkowania. Ale popatrzeć miło 🙂

Dodany przez: Karolina @

Temat łazienek zaczyna być w coraz to większym centrum zainteresowania – polska język wszak trudna jest, co?

Dodany przez: Komisarz ludowy do spraw gramotności @

Przepiękna aranżacja łazienki😍 można się zakochać. Nie każdy lubi czerń we wnętrzach, dla mnie ta barwa jest ponadczasowa, a w połączeniu z miedzią….majstersztyk😊

Dodany przez: Alex @

Wow, już dawno nie widziałam tak pięknej aranżacji. Bardzo ciekawe zestawienie materiałów i kolorów. Ta czerń wspaniale podkreśla charakter. A miedź wygląda nieziemsko 🙂 super projekt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *