Marynistyczne mieszkanie w centrum Gdańska

Pogoda dopisuje i coraz więcej osób spędza swój wolny czas na plaży. Nic dziwnego! Piękne słońce, szum morza, miękki piasek… Po prostu wakacyjny klimat. Niektórzy chcieliby, aby ten marynistyczny obrazek zagościł w ich życiu na dłużej, niż tylko podczas urlopu. Biała stara decha na podłodze i ręcznie malowane płytki to tylko część ich oczekiwań. Dzisiaj przychodzimy do Was z projektem w nadmorskim klimacie.

Tematem przewodnim projektu jest styl marynistyczny. Wnętrze ma przypominać nadmorską chatkę, a całe wyposażenie powinno być autentyczne, niby z morza wyjęte. Zdecydowałyśmy się, więc zaproponować naturalne materiały, takie jak rattan, juta, ale też drewno czy skóra.

 

Ciekawe jest to, że w każdym z pomieszczeń znajdziemy perełki, których na próżno szukać w popularnych, nowoczesnych projektach. Na przykład w sypialni mamy łóżko zbudowane ze zbitych ze sobą dech. W korytarzu – lustro w ramie tak starej, że drewno w niektórych miejscach jest wręcz odłamane. W salonie znajduje się zaś przepiękny drewniany fotel z drewna teak, malowany i postarzany – aż z daleka widać jak farba od niego odchodzi! Mieszkanie ma układ raczej otwarty, dlatego wszystko musi być ze sobą spójne i zgrane.

Przyjrzyjmy się kuchni. Warunkiem koniecznym były półki z litego drewna – zamiast szafek wiszących. W podobnym klimacie zrobiłyśmy blat. Fronty szafek są frezowane w prosty sposób. Dzięki temu biała kuchnia nie jest nudna, ale za to w ciepłym, swojskim klimacie. Kolorowym akcentem jest okno w niebieskiej ramie, które dodaje charakteru.

 

Moim ulubionym miejscem jest łazienka. Jest to niewielkie pomieszczenie. Prysznic jest oddzielony ścianą, co jest dużym plusem, gdyż zdaje więcej prywatności – w łazience mamy bowiem okno. Zdecydowałyśmy się położyć tu białe, proste płytki, które będą tłem, dla ręcznie malowanych, błękitnych płytek typu patchwork. Głównym elementem przyciągającym wzrok jest szafka pod umywalką. Jest to piękna komoda w kolorze szarozielonym. Cudo! Na niej będzie stała umywalka nablatowa. Dopełnieniem będą baterie – mosiężne i w stylu retro.

 

 

Poniżej przedstawiam Wam moodboard dla tego mieszkania. Możecie tu zobaczyć wszystkie te elementy, o których napisałam wyżej. Co myślicie o takim stylu ? Wolicie taki klimat w wakacyjnym domku, czy dalibyście się przekonać, aby wyremontować w ten sposób swoje mieszkanie ? Dajcie nam znać!

 

asia real

Cudowne wnętrze! jak zostały przymocowane półki z litego drewna?

Dodany przez: Danuta @

Montował je stolarz na długie wkręty ukryte wewnętrz w półce od tyłu w przestrzeni montażowej.

Dodany przez: Asia @

Z chęcią bym zobaczyła resztę pomieszczeń. Póki co wygląda to zachęcająco. Ciekawa jestem zwłaszcza tej karmelowej kanapy. Zazwyczaj widuje ja w otoczeniu czerni.

Dodany przez: Kanapka @

O rety wpis o mieszkaniu a raptem jedno zdjecie ukazujące je…

Dodany przez: Ang @

Czy mogłabyś podać namiary, gdzie szukać chodników i dywaników jutowych lub ratanowych? Ciężko znaleźć coś sensownego, a są takie ładne.

Dodany przez: Ania @

Madam Stolz, Rugvista, Carpetvista, wystarczy wpisać dywan jutowy w google i dużo wyskakuje ostatnio.

Dodany przez: Asia @

Dużo fajnych dywaników w tym stylu ostatnio widziałam w TKMAXX.

Dodany przez: Ewa @

Sama uwielbiam styl marynistyczny. Jednak inaczej wyobrażałam sobie mieszkanie „jakby wyjęte z morza” i obfitujące w naturalne materiały.

Dodany przez: Mela @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *