Inne spojrzenie na ścianki działowe.

by Beata on Lipiec 10, 2017

Mieszkacie w małych lub dużych mieszkaniach na otwartym planie? Jednak brakuje Wam intymności lub podziałów? Jeżeli tak, to te inspiracje na pewno Wam się przydadzą. Dziś chciałabym Wam pokazać, że standardowa ściana działowa to nie jedyne rozwiązanie. Możemy skorzystać z innych możliwości, dzięki którym zyskamy więcej przestrzeni, niż przy zwykłym podziale. Dodatkowo taka wolnostojąca ścianka może pełnić funkcję dekoracyjną i sprawić, że całe wnętrze stanie się dużo ciekawsze.

Taka przegroda może być jednocześnie półką na książki dzielącą kuchnie z salonem, szklanymi drzwiami przesuwalnymi lub być zamiennikiem poręczy na schodach. Jest wiele możliwości, wszystko zależy od waszych potrzeb i pomysłu.

Na załączonych inspiracjach możemy zobaczyć, że często najciekawszym rozwiązaniem jest użycie naturalnych materiałów takich jak drewno. A ciekawy wzór przyciągający uwagę to po prostu powielenie, rytm prostego elementu. Osobiście wychodzę z założenia, że im prościej tym lepiej.

Natomiast szkło doda naszemu wnętrzu elegancji i łatwo wpisze się w przeróżną stylistykę pomieszczenia. Dziś wybrałam dla Was moim zdaniem najciekawsze rozwiązania, które ostatnio stają się coraz modniejsze. 

Mam nadzieję,że dzisiejsze pomysły zainspirują Was do stworzenia czegoś nowego w swoich mieszkaniach. Koniecznie piszcie co sądzicie o tego typu podziałach. Może macie inne pomysły na stworzenie takiej przegrody ?

źródło inspiracji: www.pinterest.com

beata kwiatkowska

 

5 komentarzy

Najbardziej mi się podobają te proste, drewniane, przypominające trochę żaluzje. Niestety z racji tego, że mam małe mieszkanie muszę się zadowolić szklanymi podziałkami. Wyglądają super, ale w dziedzinie praktyczności sobie nie radzą 😉

dodany przez ella @ 10 lipca 2017 o 18:34. Odpowiedz #

Bardzo fajne pomysły na wydzielenie przestrzeni i zachowanie przy tym stylu pomieszczenia 🙂 Podoba mi się wpis, bo nie widziałem w Internecie wiele takich. Dobra robota!

dodany przez Rafał Paczuski @ 11 lipca 2017 o 10:09. Odpowiedz #

Super podoba mi się zwłaszcza z książkami jako osobie lubiącej czytać.

dodany przez Mateusz @ 11 lipca 2017 o 11:17. Odpowiedz #

Dla mnie inspiracja I, II i IV są przepiękne i bardzo zdobią wnętrze. Obecnie szukam inspiracji do przejścia między salonem, a kuchnią, więc mam nadzieję wykorzystam którąś i zostanie zastosowana w naszych wnętrzach 🙂 Myślę, że wskazane przeze mnie się po prostu nie znudzą i nie opatrzą – kolejne inspiracje musiałyby współgrać w wnętrzem – są dość surowe i nowoczesne.

dodany przez Zuza @ 12 lipca 2017 o 11:14. Odpowiedz #

Super pomysł ! Też o tym myślałam i szukałam inspiracji w internecie. Niestety nie znalazłam nigdzie strony gdzie można coś takiegi kupić-zamówić. Myślalam tez żeby zrobić samodzielnie , jednak nie wiem czy zdołam 😛 Najbardziej podobają mi się typu żaluzje czarne i drewniane 🙂

dodany przez Paulina @ 2 marca 2018 o 13:24. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.