Apartament Donny Karan

by Beata on Luty 13, 2017

Przestrzeń i światło to cechy które znajdziemy w apartamencie który Wam przedstawię.  Na pewno bywacie w perfumeriach i nie raz widzieliście perfumy o nazwie DKNY, to własnie perfumy Donny Karan, projektantki mody. Ale dzisiaj nie o perfumach a o wnętrzach. Apartament Karan ma powierzchnię około 185 metrów kwadratowych. Metraż połączony z dwóch mniejszych mieszkań w budynku art deco z 1929 roku na Manhattanie w Nowym Jorku.  Mieszkanie okala ogromny podłużny taras który pozwala na podziwianie widoków Central Parku. Projektanci Bonetti i Kozerski dopasowali układ mieszkania pod taras. Charakterystyką tego miejsca są duże otwarte przestrzenie z oknami dającymi dużo światła. Akcentami kolorystycznymi są ogromne obrazy Francisa Bacona, brytyjskiego malarze i Juliana Schnabela, amerykańskiego artysty. W 1983 roku Donna wyszła za mąż za Stephana Weiss, artystę którego rzeźby zdobią apartament.   

06_55CPW

Gdy zamkną się za nami drzwi, naszym oczom ukazuje się ściana wyłożona czarnym weneckim stiukiem, ale głównym bohaterem na ścianie jest obraz Francisa Bacona z 1986 roku Study of the male body. Po lewej stronie znajduje się ogromna szafa jak na projektantkę mody przystało. 

1a

24 4a

W całym mieszkaniu dominującymi elementami są rzeźby i obrazy. Jej zamiłowanie do sztuki zapewne pogłębiło się kiedy wyszła za mąż za Weiss'a.  Duże jasne powierzchnie kontrastują z ciemnymi plamami. 

13

Genialnym rozwiązaniem jest podokienny nawis biegnący przez całą długość pomieszczeń, świetne miejsce na pamiątki i zdjęcia z podróży. W salonie stoi alabastrowa rzeźba Anish'a Kapoor'a z 1988 roku i krzesło inspirowane afrykańskim wzornictwem. 

14

Krzesła kupione w sklepie z antykami, stolik to chińskie łóżko do masażu. 

5 6 7

Bardzo podoba mi się pomysł wbudowanej półki w ścianę. Estetyczny i elegancki pomysł. 

810

Wanna wbudowana, wykonana z trawertynu. Widok z wanny zapierający dech w piersiach, wanna "wychodzi" na taras. Moim skrytym marzeniem jest taka łazienka. 

11 12

Wnętrze tego domu jest stonowane i momentami wręcz minimalistyczne ale ilość dodatków niesamowicie go ociepla, a taras to wisieńka na torcie. Chętnie pomieszkałabym w tym miejscu. 

beata kwiatkowska

4 komentarze

Jestem zachwycona, tym bardziej że szukam inspiracji do wykończenia domu. Systematycznie zaglądam na bloga i się inspiruję.

dodany przez Kierunek Wlochy @ 13 lutego 2017 o 17:05. Odpowiedz #

Łazienka przy oknie – marzenie mojej żony. Na ogół lubiła wnętrza i koloru.

dodany przez www.pharique.com @ 14 lutego 2017 o 13:31. Odpowiedz #

hmmm, wiec to Donna była inspiracja sąsiada z „Przyjaciół” . „Zobaczcie obleśny golas idzie się kąpać” 😀

dodany przez Wiola @ 16 lutego 2017 o 16:40. Odpowiedz #

Wszystko super, tylko wanna przy oknie i to tak dużym oknie, naprzeciwko 2 budynku, widownia gwarantowana przy każdej kąpieli 🙂 szczególnie jak kąpać się będą ładne panie. Ja bym jednak się nie zdecydował na taki krok.

dodany przez Marcin @ 17 lutego 2017 o 08:34. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.