bezpieczny zakup mieszkania u dewelopera – krótki poradnik

by Beata on Październik 7, 2017

 

Zakup mieszkania to dla wielu z nas wielka życiowa inwestycja. Z rynku pierwotnego wysypuje się mnóstwo ofert. Jak zdecydować, która z nich jest najlepsza? Dziś przedstawię Wam moje złote rady. Zaznaczę, na co należy zwrócić uwagę przy kupnie, o co warto pytać doradców oraz z czym w ogóle wiąże się taki zakup.

Decydując się na tak poważną transakcję, nie powinniśmy podejmować pochopnych decyzji. Ważne jest, byśmy odpowiednio się do niej przygotowali.

 

NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Poszukując naszego wymarzonego mieszkania, jednym z dominujących czynników determinujących wybór jest jego lokalizacja. Ważne jest, by było dobrze skomunikowane, posiadające odpowiednią infrastrukturę, ogólnodostępne miejsca parkingowe, tereny zielone i rekreacyjne. Przecież chcemy, by nasze dzieci dorastały w przyjaznym mu środowisku. Dowiedzmy się również, jak wygląda miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Czy w sąsiedztwie planowane są kolejne duże inwestycje? Możliwe, że za kilka lat otoczenie nie będzie już tak spokojne.

Musimy przeanalizować układ funkcjonalny mieszkania, tak by spełniał nasze wymagania, uwzględniając wszystkich użytkowników, zaspokajając ich potrzeby.

Bardzo istotne są także kwestie prawne. W 2011 roku w życie weszła ustawa o nieruchomościach. Jest to ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Zapoznajcie się z nią koniecznie, gwarantuje nam pewne prawa i może uchronić nas przed nieuczciwością deweloperów.

 

O CO WARTO ZAPYTAĆ DORADCĘ?

Udając się do biura sprzedaży mieszkań, odpowiednio się wcześniej przygotujmy. Ułóżmy listę pytań i zagadnień, które chcemy z nim poruszyć, tak byśmy o niczym nie zapomnieli. Dowiedzmy się, jaki jest standard wykończenia. Zapytajmy o ściany, parapety, drzwi wejściowe, jakie okna są zamontowane i czy istnieje możliwość wyboru wykończenia. Bardzo istotną kwestią jest też możliwość wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym. Przesunięcie ścian działowych, elektryki czy hydrauliki może umożliwić nam dogodniejsze zaaranżowanie przestrzeni wnętrza. Zapytajmy o miejsce parkingowe oraz komórkę lokatorską. Bywa tak, że poza możliwością ich zakupu jest wręcz taki obowiązek.

 

DLA KOGO RYNEK PIERWOTNY?

Przygotowując się do zakupu, zadajemy sobie również pytanie: rynek wtórny czy pierwotny? Rynek pierwotny jest pomyślnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia i nie mają czasu ani doświadczenia w remontach. Jeśli zależy Ci na szybkim wykończeniu mieszkania oraz przeprowadzce zdecyduj się na stan deweloperski. Rynek pierwotny jest kierowany również do osób nielubiących niespodzianek. To gwarancja jakości. Nie musisz martwić się o stan instalacji czy układu konstrukcyjnego. Zaletą jest również fakt, że rozwiązania przygotowywane są tylko dla Ciebie. Możesz samodzielnie podjąć decyzje dotyczące wykończenia i aranżacji. Rynek pierwotny jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla wszystkich osób poszukujących mieszkania pod inwestycje. Wykończenie w takim miejscu można przeprowadzić bardzo szybko i bezproblemowo.

 

JAK PODJĄĆ NAJLEPSZĄ DECYZJĘ?

Jeśli chcemy, by nasza inwestycja przynosiła odpowiednie zyski, należy szczególnie zwrócić uwagę na lokalizację. Nie ma na to lepszego miejsca niż stolica. Znajdziemy tam wielu chętnych ze względu na walory turystyczne, przyjeżdżających w celach zarobkowych, jak i w poszukiwaniu mieszkania na wynajem długoterminowy. Nasze statystyki pokazują, że najwięcej czytelników mamy właśnie w Warszawie. Postanowiłam przejrzeć więc warszawskie oferty.Moją uwagę zwróciła firma Profbud. Ich projekty cechuje piękny, podążający za najnowszymi trendami architektonicznymi design, jaki i nowoczesne rozwiązania oraz najwyższej jakości materiały. Urzekło mnie również umiejscowienie Osiedla Dekada otulonego przez Kampinos, bliskość licznych terenów zielonych oraz atrakcyjna infrastruktura sportowa i rekreacyjna przy każdej inwestycji. Zapoznając się z ich ofertą, moje zaufanie wzbudziła długa rękojmia, niezrzucająca całej odpowiedzialności na kupującego. Obsługa po zakupie jest bardzo ważna, a Profbud zobowiązuje się do szybkiej naprawy usterek. Wstrukturze firmy jest generalny wykonawca, co daje kupującemu pewność wykonania i pozytywnie wpływa na terminowość.

 

Biuro sprzedaży firmy Profbud. Projekt wnętrz showroomu: Robert Majkut Design.                                                                                                                       

Na stronie internetowej znalazłam dokładną specyfikację techniczną każdej inwestycji. Jest to wielki atut. W wielu firmach ciężko dotrzeć do takich materiałów. Co więcej, dowiedziałam się, że każdy zainteresowany może wraz z Doradcą przejść się po placu budowy – bez względu na aktualny etap budowy. To najlepszy dowód na to, że deweloper nie ma nic do ukrycia.

Ciekawymi inwestycjami, jakie obecnie oferuje, które przykuły moją uwagę, jest osiedle AWANGARDA, DEKADA i STELLA. Wykonane w wysokim standardzie, o niebanalnej architekturze, zapewnią prestiż oraz pełen komfort użytkowania. Zielone zaplecze pozwala zaznać pełnego relaksu i odpoczynku. Są również bardzo dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami.

Tak prezentują się wizualizacje osiedla STELLA z widokiem na piękną panoramę Warszawy oraz jego okolica:

A to otulona Kampinosem osiedle DEKADA:

 

Oraz osiedle AWANGARDA – najbardziej prestiżowe i nowoczesne ze wszystkich:

Kto planuje przeprowadzkę? Co sądzicie o tych osiedlach?

beata kwiatkowska

 

 

[buyblo-box render_type='inline']

6 komentarzy

Właśnie czekam na mieszkanie w bemowskiej okolicy. Ostatnio inwestycje tego dewelopera są baaardzo promowane, ja kupiłam u innego, ale ciekawią mnie te inwestycje ze względu na nazwiska, które je promują. Teraz już wiem, że z pozoru wszystko wygląda super, jazda zaczyna się po podpisaniu umowy 😉

dodany przez Agata @ 13 października 2017 o 15:40. Odpowiedz #

Architektura prezentowanych osiedli faktycznie odbiega od standardowego bloku, jakie proponuje większość deweloperów. Niestety Kraków nadal w tej materii pozostaje daleko w tyle. Częściej spotkać tu upchane bloki z kiepską architekturą i praktycznie żadnym zapleczem, niż fajne miejsce do mieszkania…

dodany przez Kinga @ 17 października 2017 o 13:33. Odpowiedz #

Awangarda rzeczywiście piękna, aczkolwiek warto dodać, że najniższa cena za lokale na parterze – 1 piętrze to 9500 za metr. Wyższe kondygnacje są droższe, nie mówiąc już o tych na 5 piętrze, za które trzeba zapłacić 12 500 zł/metr.
Jak za osiedle na Bemowie, to chyba jednak gruba przesada, nawet jeśli mamy mieć Agnieszkę Radwańską za sąsiadkę…

dodany przez Majka @ 19 listopada 2017 o 16:19. Odpowiedz #

Przyznam, że mocno stronniczy i wychwalający ten tekst. Chciałabym zapytać jaki jest koszt wplecenia w wypowiedź reklamy? Moja firma sprzedaje garnki, może się dogadamy? Ładnie opiszecie, że najlepiej gotuje się w garnkach i dopiszecie, że najlepiej w naszych 🙂

dodany przez Sylwia @ 16 kwietnia 2018 o 07:56. Odpowiedz #

Rynek pierwotny jest kierowany również do osób nielubiących niespodzianek. To gwarancja jakości. Nie musisz martwić się o stan instalacji czy układu konstrukcyjnego.

Co za bzdura. A błędów w tym materiale 🙁

dodany przez monia @ 28 kwietnia 2018 o 07:02. Odpowiedz #

Bardzo słaby tekst, niezgodny z prawdą. Osoby nielubiące niespodzianek i rynek pierwotny? Seriously?

dodany przez Klaudia @ 28 kwietnia 2018 o 10:54. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.