Byle do lata…

by Beata on Kwiecień 30, 2017

Trzeba przyznać, że tej wiosny pogoda zupełnie nas nie rozpieszcza, a mi tak brakuje słońca… W biurze mamy teraz gorący okres, przyszła wiosna, więc coraz więcej osób ma ochotę na wprowadzenie zmian w swoim otoczeniu. W związku z natłokiem pracy, szczególnie liczę na ten dłuższy majówkowy weekend. Mam nadzieję, że naładuję baterie do dalszej pracy, choć straciłam już nadzieję na wygrzewanie się w słońcu na tarasie i uzupełnienie witaminy D.

Tak czy inaczej sezon na grille, leżakowanie i wspólne biesiadowanie na łonie natury powoli się rozpoczyna, należy więc pomyśleć o naszych balkonach, tarasach i ogródkach. To jest dobry moment na wyciągnięcie, oczyszczenie i odświeżenie mebli i akcesoriów ogrodowych. Jeśli okaże się, że niektóre z tych elementów wymagają więcej niż odświeżenia, poniżej znajdziecie kilka propozycji czym można je zastąpić.

Na taras warto wybrać wygodny zestaw wypoczynkowy, rośliny w różnorodnych donicach oraz oświetlenie, które stworzy wieczorem przyjemny nastrój. W wybrane produkty możecie zaopatrzyć się "od ręki" w OBI lub złożyć wcześniej na nie zamówienie.

Propozycje produktów do aranżacji: donice lakierowane, donice Wietnam, komplet wypoczynkowy, poidełka

Jeśli nie dysponujecie obszernym tarasem, ale macie do zaaranżowania balkon, warto wybrać meble uniwersalne, które będą wygodne także do spożycia niedzielnego śniadania na powietrzu. Poniżej moje propozycje.

Produkty z planszy: donice Metalic, komplet mebli brązowy, parasol, komplet mebli drewnianych

Gdy wybierzecie już idealne meble – praktyczne, wytrzymałe i wygodne, należy zadbać o drobiazgi. Nie zapomnijcie o poduchach na siedziska, które będą wyglądały atrakcyjnie i poprawią Waszą wygodę. Warto także zaopatrzyć się w koc, który przyda się w chłodniejsze dni. Pamiętajcie również o wybraniu kilku bardziej ozdobnych roślin, żeby nacieszyć oko. Wieczorami idealnym dodatkiem będą lampiony, który uatrakcyjnią każdy balkon, taras czy ogród. Lampiony ceramiczne możecie zakupić tu. Na koniec rada zupełnie praktyczna – wybierzcie świece przeciw komarom, przydadzą się : )

Udanej majówki!

źródła zdjęć: http://www.insideout.com.au/renovations/outdoors-pool/a-seamless-indoor-outdoor-courtyard-design?ret=/renovations , https://www.makehomeeasier.pl/wp-admin/post.php?post=18015&action=edit , http://ohdeerblog.com/pomysly-na-aranzacje-balkonu-zbior-inspiracji/ , http://thefreshexchange.com/an-outdoor-revamp-with-at-home-the-final-look/ , http://cg.facilisimo.com/dsk/1977248.html , https://villamadelief.nl/product/lantaarn-lampion-drop-wit-house-doctor , http://www.gardenology.com/blog/2016/4/5/6-ways-to-style-your-outdoor-space

beata kwiatkowska

 

2 komentarze

Najlepszy jest ten hamak na ostatnim zdjęciu 🙂

dodany przez Kamil @ 4 maja 2017 o 13:15. Odpowiedz #

Trochę nie na temat. Zatraciłam się:) Bloga dzięki Kasi śledzę od niedawna. Dziewczyny wszystkie jesteście super. Prześledziłam wszystkie strony, przez kilka dni Wasz blog był dla mnie jak piękna książka. Dziękuję za inspiracje:))

dodany przez Iza @ 6 maja 2017 o 22:26. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.