Ikea i jej nowy serial

by Beata on Październik 4, 2018

Życie to nie film i rzadko kiedy go przypomina, nie wszyscy jesteśmy piękni, nieśmiertelni i bogaci 🙂 i nie wszyscy mamy idealne domy, gdzie każdy drobiazg i sprzęt ma swoje stałe miejsce i lśni niczym gwiazda zaranna. Zmieniamy się my, nasze dzieci, nasze potrzeby, a co za tym idzie, również nasze otoczenie. Kto posiada dzieci (a zwłaszcza więcej niż jedno), ten wie, że nie ma absolutnie żadnej szansy na stały ład i porządek w domu, a jeden mebel może mieć kilkanaście zastosowań, zależnie od inwencji naszych pociech. Czasem po prostu mamy wrażenie, że ubrania, zabawki i inne drobiazgi po prostu same wypełzają ze wszystkich zakamarków pod naszą nieobecność, pewnie tylko czekają, aż wyjdziemy do pracy. Jeśli dodatkowo dysponujemy liczną rodziną bliższą i dalszą, tudzież obszernym gronem znajomych, którzy lubią wpaść z niezapowiedzianą wizytą lub po prostu, zwyczajnie czasem potrzebują naszej bliskości, wiemy, że wielofunkcyjność sprzętów, które posiadamy, ma niebagatelne znaczenie. Nieważne jak dużą przestrzenią dysponujemy i jak zasobny mamy portfel, wszyscy pragniemy stworzyć dla siebie i bliskich, nie tylko piękny, ale i funkcjonalny dom, tak by żyło nam się lepiej na co dzień. 

Ostatnio miałyśmy przyjemność gościć na planie zdjęciowym serialu Ikea ''Dom pełen życia'' i nawet jeśli nasze życie filmu nie przypomina, to okazuje się, że serial może całkiem trafnie to życie parafrazować. Bardzo nam się spodobał pomysł pokazania życia  i naszych codziennych drobnych problemów w zwyczajny, naturalny sposób, ale w lekko komediowym tonie. Wiele z serialowych sytuacji, aż za bardzo przypomina nam nasz własny, nieidealny świat, w którym pies upodoba sobie naszą ulubioną poduszkę jako legowisko, a meble wędrują po domu, bo nagle zmieniamy przeznaczenie pokoju. Sprytne rozwiązania Ikea mogą być bardzo inspirujące w planowaniu naszej przestrzeni lub rozwiązaniu naszych obecnych domowych bolączek. Niech pierwszy uniesie rękę ten, kto nigdy nie wściekał się, że jedyne duże, dostępne lustro znajduje się w sypialni, gdzie akurat nasza latorośl odbywa drzemkę, a my naprawdę koniecznie musimy przed wyjściem sprawdzić, jak komponuje się nasz strój, a jesteśmy już spóźnieni. Bywają też sytuacje, gdy nagły zjazd rodzinny zaczyna przypominać oblężenie Malborka, a my z tyłu głowy mamy jedną myśl: gdzie ja ich wszystkich położę?! Zamiast rwać włosy z głowy można dzięki prostym rozwiązaniom, czy drobnym zmianom dostosować nasz dom do naszych potrzeb i naszego stylu życia, w nowym serialu Ikea możemy znaleźć sporo analogii i inspiracji.

Czy i Wy wierzycie, że uporządkowanie swojego otoczenia może mieć wpływ na uporządkowanie naszego życia? Nie bez przyczyny wielkie rewolucje i zmiany w mieszkaniach są bardzo często następstwem ogromnych zmian życiowych i symbolicznym otwarciem się na nowe etapy w życiu i zakończeniem poprzednich. Czy wprowadzacie je ze względów praktycznych, czy terapeutycznych, na pewno warto pomyśleć o wielofunkcyjności mebli i sprzętów, zwłaszcza jeśli dysponujemy małym mieszkaniem. Pomysłowe i funkcjonalne rozwiązania dają nam więcej spokoju i zimnej krwi w sytuacjach awaryjnych ;). Stojak na kwiaty, taboret i przenośna drabinka w jednym? Dlaczego nie! Podręczny stolik, który w razie potrzeby będzie służyć jako taca, czy przenośne lustro do zawieszenia na dowolnych drzwiach w domu? Jak najbardziej! Takie małe-wielkie rozwiązania jak stołek BEKVÄM, lustro GARNES ,czy leżanka FYRESDAL pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, co jak wiemy w przypadku małych pomieszczeń, ma ogromne znaczenie. Żaden najazd rodzinny nam niestraszny, jeśli w każdej chwili możemy leżankę przemienić w łóżko, a w pojemnikach pod nią znaleźć dodatkowe koce i poduszki, które na co dzień nie plączą się pod nogami. Dom ciągle ewoluuje razem z mieszkańcami, Ikea pokazuje nam, w jaki sposób sprytnie pomóc mu w ewolucji i spełnić marzenie o lepszym domu, nie powodując przy okazji rewolucji w budżecie. 

A jak Wy zapatrujecie się na takie zmiany? Jesteście zwolennikami stopniowej ewolucji w domu, czy natychmiastowej rewolucji? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

asia real

4 komentarze

Skad taka fajna sukienka Beaty? 🙂

dodany przez Marta @ 8 października 2018 o 12:35. Odpowiedz #

z sieciówki – reserved : )

dodany przez Beata @ 8 października 2018 o 14:57. Odpowiedz #

Skąd piękna lalka na komodzie? Komodę mam tę samą tylko białą i szukam dekoracji:-)

dodany przez Magdalena @ 10 października 2018 o 18:21. Odpowiedz #

czy czarna ramka że złotą metalową kratką w środku to również ikea? potrzebuje takiej ramki na zdjęcia z polarojda i ta byłaby idealna:). Pozdrawiam!

dodany przez OlaKr @ 16 października 2018 o 22:07. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności