interior of the day

by Beata on Sierpień 24, 2016

Jaka pogoda u Was? Tu dopisuje i wszyscy możemy poczuć prawdziwe lato. Słońce i towarzyszące mu wysokie temperatury nie ułatwiają niestety pobytów w pracy. Na szczęście ja należę do tych osób, które kochają to co robią. Jesteśmy w Warszawie, gdzie prowadzimy z Asią warsztaty we współpracy z Ikea. Ci, którzy śledzą nas na Facebooku już to doskonale wiedzą.

 

Dziś przygotowałam dla Was garść pięknych zdjęć, zapraszam do oglądania!

Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-22

 

Przedstawiam Wam ciekawy loft w nowo powstałym budynku w Pradze. Apartament liczy 85 mpowierzchni. Skomplikowany układ mieszkania był wyzwaniem dla projektanta: większość mebli była specjalnie zaprojektowana i ma niestandardowe wymiary. Patrząc na zdjęcia ma się nieodparte wrażenie, że inwestorzy całkowicie zaufali projektantowi, dając mu pełne pole do działania. Niewątpliwym atrybutem tego apartamentu jest towarzyszący mu ogromny taras, który oprócz dodatkowej powierzchni wprowadza do wnętrza dużo światła. 

Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-1 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-2 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-3 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-4

 

W kuchni całkowicie usunięto tynk ze ścian oraz sufitów, zastępując je prefabrykowanymi płytami betonowymi. Posadzka to prawdopodobnie wylewka żywiczna w odcieniu betonu, która dopełnia surowy loftowy charakter wnętrza. 

Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-5 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-6 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-7 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-8 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-9

 

Niech nie zmylą Was te zdjęcia. To nie galeria sztuki współczesnej. Na co dzień wykorzystywane do zbrojenia pręty znalazły w tym wnętrzu nowe zastosowanie. Projektant użył ich do wykonania ciekawej instalacji naściennej, która jest multifunkcyjnym systemem półek i haków.

Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-10 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-11 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-12

Zakochałam się w tej łazience. Surowy industrialny charakter zachowany dzięki ciągłości posadzki żywicznej w całym mieszkaniu. Chciałoby się powiedzieć, że wnętrze jest zrównoważone. Wielkie lustro powiększa optycznie pomieszczenie, nieliczne proste meble, czarne baterie oraz ciekawe oświetlenie utrzymują loftowy klimat, a owalna wolnostojąca wanna i lustro wprowadzają nutkę romantyzmu. Pięknie wyglądałoby również lustro, które znalazłam tu.

Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-13 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-14

 

Ciekawe, wciąż loftowe i o dziwo przytulne sypialnie domowników. Dzięki ciepłym odcieniom oraz nietypowej okładzinie drewnianej ścian wnętrza nie są tak chłodne, ale spójne z pozostałymi. Osobiście myślę, że lepiej komponowałaby się z wnętrzem otwarta szafka nocna – ta na zdjęciu jest w moim odczuciu zbyt nowoczesna. Zobaczcie na przykład ten model.

Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-15 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-16 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-19 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-20 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-21

 

Tu projektant wydzielił małą, ale jakże funkcjonalną przestrzeń do pracy. Tak panoramiczny widok z okna musi być bardzo inspirujący.

Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-17 Loft-Hrebenky-Prague-Formafatal-18

Źródło: design-milk.com

beata kwiatkowska

13 komentarzy

Wow!! Wreszcie wnętrze niestandardowe, oryginalne. Architekt miał pole do popisu z tak otwartym inwestorem i wykorzystał to w 100%. Rewelacyjny projekt i utalentowany autor. Gratulacje.

dodany przez Ania @ 24 sierpnia 2016 o 12:26. Odpowiedz #

Dziewczyny, może napiszecie jak zaaranżować wnętrze pod ściany z obrazami? Mam ukochany, spory obraz w żywych pięknych kolorach i to pod niego chcę zaprojektować wnętrze mojego nowego mieszkania. Jak to zrobić żeby się nie pogubić i podkreślić jego charakter. Może jakieś inspiracje, sugestie, wskazówki? Pomożecie? Bardzo proszę i pozdrawiam.

dodany przez Ania @ 24 sierpnia 2016 o 12:33. Odpowiedz #

Bardzo industrialnie i w stylu loft, więc zdecydowanie jestem na tak 🙂

dodany przez Loft lamp lover @ 24 sierpnia 2016 o 14:08. Odpowiedz #

Całość piękna i bardzo spójna. Jednak zastanawia mnie funkcjonalność pewnych rozwiązań. Np. utrzymanie czystości na takiej impregnowanej wylewce betonowej (widziałam wiele miejsc, w których stan czystości takiej podłogi wołał o pomstę do nieba) lub bezpieczeństwo użytkowania haków zrobionych z prętów zbrojeniowych.

dodany przez Julia @ 24 sierpnia 2016 o 15:05. Odpowiedz #

Przefantastyczne wnętrze zachwycił mnie księżycowy stolik. Normalnie kopalnia inspiracji.

dodany przez Madzik @ 24 sierpnia 2016 o 23:31. Odpowiedz #

dodany przez milex @ 25 sierpnia 2016 o 04:33. Odpowiedz #

Hardcore!! Mieszkanie zimne i nieprzytulne. Niektóre pomieszczenia (np. łazienka i przedpokój) jak z filmu grozy, miejsce zbrodni… Zupełnie nie mój styl…

dodany przez Magda @ 25 sierpnia 2016 o 07:48. Odpowiedz #

Zgodzę się z przedmówcą, może i projektant miał pole do popisu, ale mieszkać bym tam nie chciała. Wieje grozą

dodany przez monika @ 25 sierpnia 2016 o 11:08. Odpowiedz #

…dwa ostanie zdjęcia – krzesło – pamiętam z czasów szkolnych – bardzo wygodne. Do krzesła w zestawie był pojedynczy (niespotykane jak na tamte czasy!) stolik. Miłe wspomnienia 🙂

dodany przez Anna @ 25 sierpnia 2016 o 12:39. Odpowiedz #

Ciekawe, tak samo jak ubrania na pewnych pokazach mody, których nie da się nosić. Pewne detale przypadły mi do gustu, jednak całościowo nie podoba mi się. Inspiracja – tak, wiernie to odwzorować – koszmar. Pozdr

dodany przez marta @ 25 sierpnia 2016 o 18:11. Odpowiedz #

Dziewczyny, czy wiecie, gdzie w Trójmieście lub okolicach mogę zamówić takie drzwi przesuwane jak na zdj. 2? Te szklane w czarnej ramie. Czy ktoś się orientuje, kto może to wykonać? Jakas wskazaówka?

z góry dzięki

dodany przez Marta @ 26 sierpnia 2016 o 08:28. Odpowiedz #

Dlaczego miłujemy się w takich paszkwilach i brzydocie skoro wokół tyle pięknych rzeczy i przedmiotów ? Te pomieszczenia przypominają raczej garaże ,piwnice opuszczone magazyny.To w ogóle nie nadaje się do zamieszkania ,chłód i ziąb . ….i brakuje świętych obrazów , jak za dawnych czasów.

dodany przez Magda @ 3 września 2016 o 11:53. Odpowiedz #

Dziewczyny, czy wiecie może gdzie można dostać takie drzwi przesuwne? Poszukuje już długi czas ale bez skutku 🙁

dodany przez Anna @ 28 września 2016 o 23:30. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności