Mieszkanie na wynajem krótkoterminowy

by Asia on Wrzesień 7, 2017

 

Dziś mam dla Was wpis, który na pewno zainteresuje właścicieli lokali przeznaczonych na wynajem. Od paru lat obserwujemy w Sopocie trend wśród turystów, którzy zamiast noclegu w hostelu czy hotelu wybierają wynajem mieszkania na kilka dni. Taki pobyt na pewno sprzyja lepszemu poznaniu miasta, a właściciele takich apartamentów prześcigają się w ciekawych aranżacjach, które są miłą odmianą od często bezosobowych pokoi w hotelu. 

Co zrobić, jeżeli to my jesteśmy szczęśliwymi właścicielami takiego mieszkania? A szczególnie gdy mieszkanie, które chcemy wynajmować wczasowiczom jest naprawdę duże?

Z racji życia nad morzem w naszym biurze często spotykamy sie z takimi dylematami ze strony inwestorów. W Sopocie większość mieszkań w turystycznej części znajduje się w starych, urokliwych kamienicach, a co za tym idzie – układ takiego apartamentu w niczym nie przypomina dzisiejszych lokali deweloperskich. Przeważnie na piętro przypada jedno mieszkanie, rozpięte na całą szerokość budynku. Nie od dziś wiadomo, że duże metraże mają mniejsze szanse na wynajem – szczególnie ten krótkoterminowy. Dlatego dziś prezentujemy dla Was taki właśnie lokal, ale podzielony na trzy samodzielne apartamenty.

Każde z mieszkań posiada odrębną łazienkę, aneks kuchenny oraz kameralne wejście z jedynej wspólnej części – przedsionka. W tym przypadku uzyskaliśmy trzy dwuosobowe apartamenty, idealne na krótki wypad nad morze. Aby odciążyć przestrzeń na podłodze, każdy lokal został zaopatrzony w klimatyczną antresolę z materacem. Ze względu na niewielki metraż doradziłyśmy inwestorowi podłogę i ściany w jasnych barwach, a jako mocniejsze akcenty zostały dobrane meble oraz dodatki – my większość znalazłyśmy na stronie CustomForm.

Pamiętajmy, że przy popularności lokali na wynajem krótkoterminowy naprawdę warto postarać się, aby nasze mieszkanie było schludne, przytulne i gustowne – takie, w którym sami z przyjemnością byśmy przenocowali. Turyści są dużo bardziej świadomi i wymagający, niż te parę lat temu, więc aby zapewnić sukces naszej inwestycji warto na początku włożyć trochę więcej wysiłku w aranżację takiego apartamentu. Na szczęście świadomość inwestorów jest coraz większa – duża część klientów naszego biura to właściciele lokali na krótkoterminowy wynajem, którym z przyjemnością doradzamy jak najlepiej w tym celu zaaranżować mieszkanie.

A Wy co wybieracie podróżując do innych miast – pokój w hotelu czy przytulny apartament w sercu miasta?

Meble użyte w tej realizacji, które możecie kupić na stronie CustomForm znajdziecie poniżej:
krzesło | stół | lampa

  asia real

14 komentarzy

Ciekawa aranżacja. Gratuluję, Dziewczyny:-) Od lat zatrzymuję się w tego typu mieszkaniach w Sopocie czy Gdyni i zgadzam z opinią, że ich standard znacznie ostatnio wzrósł! W zeszłym roku zatrzymaliśmy się w podobnie zaaranżowanej przestrzeni w Dolnym Sopocie, ale trzeba przyznać, że w takim układzie (3 mieszkania w miejscu jednego dużego) jest taka akustyka, że słychać wszystkie odgłosy zza ściany sąsiada niestety… Warto zwrócić na to uwagę przy wynajmie krótkoterminowym!
Pozdrawiam z Gdyni,
Marta:-)

dodany przez Marta @ 7 września 2017 o 20:09. Odpowiedz #

No i to jest to 🙂 świetna realizacja!

dodany przez Ola @ 7 września 2017 o 20:23. Odpowiedz #

Świetna aranżacja! Chętnie bym sie zatrzymała w takim mieszkanku nawet na kilka dni. Tylko ta antresola trochę mnie zastanawia czy nie ma za mało miejsce, mam na mysli wysokość. Jak wysokie jest to mieszkanie?

dodany przez Emilia @ 8 września 2017 o 11:41. Odpowiedz #

Dziękujemy! Mieszkanie ma wysokość 3,2m 🙂

dodany przez Asia @ 8 września 2017 o 12:54. Odpowiedz #

od czasu, kiedy mamy dzieci każdego roku wynajmujemy mieszkania na wyjazdach nad morzem. W różnych miejscach – we Władysławowie, Łebie, a w tym roku w Ustroniu Morskim. Raz byliśmy w Sopocie, ale miejsce delikatnie mówiąc nie należało do kategorii – polecam. Te trzy apartamenty są przepiękne i nie wahałabym się wynająć całości – dzieci, dziadkowie i my, każdy w swoim pokoju. Czy jest jakaś szansa na namiar do tej lokalizacji?

dodany przez Lidka @ 7 września 2017 o 21:05. Odpowiedz #

Przepiękne aranżacje! W takich małych mieszkankach sprawdza się zasada ‚less is more’ 🙂 Niedługo będę remontowała moją kawalerkę i w związku z tym mam pytanie – skąd pochodzi antresola?
Pozdrawiam!

dodany przez Karolina @ 8 września 2017 o 12:13. Odpowiedz #

Dziękujemy! 🙂 Antresole były robione na zamówienie.

dodany przez Asia @ 8 września 2017 o 12:55. Odpowiedz #

My zaliczyliśmy w ten sposób Polanicę Zdrój i Wrocław. Niestety mimo zgodności zdjęć i wnętrza apartamentu we Wrocławiu, na miejscu okazało się, że znajduje się on przy innej ulicy, niż wynikało to z opisu i spędziliśmy tam koszmarną noc :/ Zamiast cichej uliczki na Starówce, za nieszczelnym oknem była kilkupasmowa ulica, tramwaje przez całą dobę i wyścigi motocykli… a w tym wszystkim nasza 4-latka, która nie mogła spać w hałasie i której właściciel nie zapewnił materaca do łóżka :/ Bywa fajnie, ale bywa i tak jak nam się trafiło. Warto porządnie sprawdzić miejsce, w którym mamy chwilę pomieszkać. Pozdrawiam.
PS
Bardzo fajne aranżacje 🙂

dodany przez Jagoda @ 8 września 2017 o 12:51. Odpowiedz #

Ja znacznie chętniej wynajmę takie mieszkanko niż pokój w hotelu, szczególnie gdy różnica w cenie nie jest olbrzymia.
Wnętrze, które tu przedstawiacie jest bardzo przytulne, pomimo widocznego minimalizmu (mnie szczególnie urzekło ostatnie zdjęcie, lubię takie rozwiązania 🙂 ).
Pozdrawiam !

dodany przez Kamila @ 8 września 2017 o 20:03. Odpowiedz #

Cudo! Czy jest możliwość dostania namiaru do tego zakwaterowania?

dodany przez Izabela Tarnowska @ 9 września 2017 o 11:24. Odpowiedz #

Witam. Dziewczyny skąd kanapa z pierwszej aranżacji?
Pozdrowienia

dodany przez Hanka @ 11 września 2017 o 07:59. Odpowiedz #

Witam, to jest kanapa z IKEA. Polecam tą paletę kolorów szarości zawsze dobrze wyglądają. 😉

                                                                                                                            beata kwiatkowska

dodany przez Beata @ 11 września 2017 o 16:24. Odpowiedz #

Realizacje wyglądają bardzo ładnie, aż chce się zamieszkać w takim apartamecie. Nawet mieszkanie na wynajem warto jest wyposażyć w dobry materac, zwłaszcza na tak fajnych antresolach.

dodany przez PlantPur @ 27 grudnia 2017 o 14:34. Odpowiedz #

Gdzie można zamówić taką stalową antresolę?

dodany przez Kasia @ 13 maja 2018 o 14:49. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.