Nietypowe przestrzenie biurowe

by Asia on Listopad 10, 2017

Każdy z nas spędza w pracy ponad połowę swojego życia. Czasami jesteśmy w niej nawet częściej niż w domu, dlatego też bardzo ważne jest by lubić to, co robimy i by sprawiało nam to przyjemność. Kolejnym niesamowicie istotnym czynnikiem jest atmosfera miejsca pracy. Oprócz oczywiście otaczających nas ludzi i współpracowników tworzą ją wnętrza, w których przebywamy. Jasne kolory, naturalne i przyjemne w kontakcie materiały wykończeniowe, odpowiednio dobrana intensywność i barwa światła, a także sąsiedztwo roślin i zieleni. Wyraźny podział na miejsce, w którym działamy i w którym mamy możliwość na chwilowy odpoczynek i zaczerpnięcie oddechu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że łatwiej nam się skupić, odnaleźć i kreatywnie myśleć, a po wyjściu z pracy – nie czujemy, że nie mamy już na nic sił. Przygotowałam dziś dla Was kilka przykładów niekonwencjonalnych przestrzeni biurowych, które zachwycają i inspirują. 

Surowe, otwarte przestrzenie są ocieplone przez drewniane akcenty, dywany, wykładziny i ciepłe światło. Rośliny wprowadzają uspokajający, imitujący "domowy" klimat. 

 

Z pozoru zimne, industrialne wnętrze potraktowano ciekawymi akcentami kolorystycznymi w postaci mebli, grafik i kolorowej typografii na ścianach i sufitach. Akcenty drewniane w połączeniu z roślinami po raz kolejny ocieplają przestrzeń i sprawiają, że zdecydowanie nie wygląda jak typowe biuro. Projektanci opracowując układ funkcjonalny pomieszczeń wzięli pod uwagę odpowiednie rozlokowanie biurek względem okien, a przestrzenie zamknięte są przeszklone – przez co, każde miejsce w firmie jest wystarczająco doświetlone światłem naturalnym – co jest bardzo ważnym czynnikiem ułatwiającym pracę i poprawiającym samopoczucie. 

Dużo koloru, dużo otwartej przestrzeni, dużo miękkich interesujących w swojej formie mebli – czego chcieć więcej? A jak wygląda Wasze miejsce pracy? Może udało Wam się je jakoś ocieplić i wzbogacić na własną rękę?

 

 

asia real

Źródła:

http://mesura.eu/work/1628-coworking-urquinaona/

https://www.behance.net/gallery/29134523/OEFFICE-44

https://officesnapshots.com/2017/05/29/microsofts-mid-market-offices-san-francisco/

 

 

 

3 komentarze

Praca w takim biurze na pewno jest przyjemniejsza.

dodany przez Statystyczneanalizy.pl @ 11 listopada 2017 o 00:08. Odpowiedz #

yaaaaas

dodany przez Milex @ 11 listopada 2017 o 04:46. Odpowiedz #

To prawda, ze klimat w pracy jest bardzo ważny. My postaraliśmy sie by klienci odwiedzający nasz sklep czuli się dobrze, komfortowo i miło. Z uwagi na specyfikę branży nie jestesmy typowym sklepem. Centralną część naszego sklepu zajmuje biuro, gdzie klienci moga wygodnie usiąść i zastanowić sie nad swoim wyborem.

dodany przez Inserw @ 15 listopada 2017 o 14:57. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.