See Bloggers 2017 – Warsztaty z tworzenia plansz moodboard

by Beata on Lipiec 25, 2017

Festiwalu ciąg dalszy! Kolejnymi warsztatami, które odbyły się pod naszym okiem były warsztaty organizowane wraz z marką BoConcept. Na tych warsztatach mogłyśmy podzielić się naszą wizją na projektowanie wnętrz oraz wiedzą na temat komunikacji z klientem. Jednym słowem odbyły się warsztaty z tworzenia plansz moodboardowych!

Po pierwsze, czym jest plansza moodboard? Dosłownie oznacza to „tablice nastroju”. Jest to rodzaj kolażu, przygotowanego ręcznie czy też komputerowo, który ma przybliżyć klientowi naszą wizję na dane pomieszczenie. Na takiej planszy przedstawiamy ogólną atmosferę, wybrane kolory, tekstury, meble i dodatki. Może się na niej znaleźć dosłownie wszystko to, co nas zainspirowało w danym projekcie, nie tylko proponowane produkty i zdjęcia inspiracyjne. W ten dość otwarty sposób łatwo jest nam zbudować grunt, na którym rozpoczniemy rozmowę z klientem na temat tego, jak dane wnętrze ma wyglądać.

 

Na naszych warsztatach podczas festiwalu See Bloggers w sobotę poprosiłyśmy uczestników o ręczne przygotowanie takich plansz. Musieli oni najpierw określić swojego klienta, a także wybrać pomieszczenie, które projektowali. Do dyspozycji mieli także najnowsze katalogi marki BoConcept przekazane nam przez BoConcept Trójmiasto Gdynia. Wybór marki na warsztaty był dość prosty. Szukaliśmy mebli ponadczasowych, dostępnych cenowo, jednak wysokiej jakości. Często możecie zauważyć meble i dodatki Boconcept w naszych projektach. Łatwo się je komponuje z innymi detalami w mieszkaniu, ponieważ są dość proste i ponadczasowe w formie. Widać to było podczas warsztatów. Większość z uczestników wybrało sobie jedne mebel z katalogu, który skradł ich serce i wokół niego budowali całe wnętrze. 

 

Efekty były rewelacyjne – wszystkie grupy bardzo przyłożyły się do powierzonego im zadania i zaskoczyły nas pomysłowością! Na koniec warsztatów wszystkie grupy przedstawiły swoje plansze, wraz z opisaniem klientów, i wytłumaczyły dlaczego wybrały takie, a nie inne elementy do swoich wnętrz. Dzięki temu wszyscy byli w stanie wymienić swoje zdanie i opowiedzieć o tym, co było najtrudniejsze, a co najciekawsze.

Zobaczcie kilka ciekawych propozycji produktów firmy BoConcept wykorzystanych podczas warsztatów:

Biurko Cupertino

System Como

Fotel Imola

Sofa Cenova

 

 

Przypominamy Wam też o konkursie, który organizujemy wspólnie z marką BoConcept Trójmiasto Gdynia!

Laureat pierwszego miejsca otrzyma obie nagrody. Laureat drugiego miejsca otrzyma designerską poduszkę niespodziankę. Laureat trzeciego miejsca otrzyma świecznik Combi.

Zasady są proste:

1. Polub Fanpage BoConcept Trójmiasto Gdynia na Facebook'u

2. Polub i udostępnij post konkursowy

3. Wybierz jedną sprośród dostępnych nagród

4. W komentarzu pod postem dodaj zdjęcie wnętrza, do którego pasuje wybrana przez Ciebie nagroda.

Zdjecie może być:

a) zrobione samemu

b) pobrane z profilu BoConcept Trójmiasto Gdynia

c) pobrane z bloga www.makehomeeasier.pl

5. Jeżeli jesteś kreatywny/a możesz zostawić dodatkowy komentarz, w którym opowiesz nam o tym, dlaczego ta nagroda pasuje do wybranego przez Ciebie wnętrza

 

Trzy najciekawsze odpowiedzi i najlepiej dobrane fotografie nagrodzimy. Wyniki konkursu ogłosimy 5.08.2017 na naszym profilu an Facebook'u.

 

Czekamy na Wasze propozycje! Powodzenia!

 

beata kwiatkowska

7 komentarzy

Biorę udział!
Z jakiej firmy jest sukienka Asi :)?

dodany przez Magdalena @ 26 lipca 2017 o 13:16. Odpowiedz #

witajcie, mam pytanie, jakie nagrody główne są do wygrania? Nie zrozumialam

dodany przez Ela @ 26 lipca 2017 o 13:17. Odpowiedz #

Do wygrania są świeczniki Combi oraz poduszki ‚niespodzianki’ z aktualnej oferty BoConcept 🙂

dodany przez Asia @ 28 lipca 2017 o 12:26. Odpowiedz #

Dziewczyny, czekamy aż w końcu pokażecie swoje ostatnie realizacje- od tygodni nic sie nie pojawiło. A to siła bloga, która przyciąga do Was. Te wszystkie relacje są spoko, ale jako przerywnik, a nie stały trend.

dodany przez Marta @ 26 lipca 2017 o 19:11. Odpowiedz #

Kolejna realizacja już niedługo pojawi się na blogu!

dodany przez Asia @ 28 lipca 2017 o 12:27. Odpowiedz #

zgadzam sie z Marta. Od dawna nie bylo zadnych realizacji. Beatka w styczniu pisala ze pokaze swoja kuchnie… i nic z tego. Czekamy na nasze ulubione realizacje, metamorfozy.

dodany przez Ola @ 28 lipca 2017 o 20:56. Odpowiedz #

Już niebawem będziemy pokazywać naszą najnowszą realizację w Sopocie!

dodany przez Asia @ 2 sierpnia 2017 o 16:12. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.