Z życia biura.

by Asia on Wrzesień 5, 2017

Podczas pracy z klientami na projektantów czeka wiele pułapek. Część z nich jest oczywista, a cześć z nich zaskakuje. Jednym z problemów, które mogą się pojawiać jest odzwierciedlenie koloru. Ich dobieranie jest wymagającym zadaniem, a żadne, nawet najlepsze zdjęcie nie odda w sposób idealny materiału. Dlatego zamawia się próbki. Niemniej, nie wszystko można zamówić, a część problemów można rozwiązać wcześniej podczas konsultacji z klientem. Dlatego tak ważny jest sposób, w jaki prezentuje się projekt inwestorom.

 

 Przerzucając moodboardy i wizualizacje między komputerami dostrzega się znaczne różnice w wyglądzie kolorów, a druk zupełnie zmienia wygląd projektu. Dlatego od dawna szukałyśmy do biura rozwiązania, które mogłoby się stać stałym elementem spotkań i ułatwić rozmowę i prezentowanie projektów. Na to nałożyły się ograniczenia związane z przestrzenią w biurze. Południowa ekspozycja czyni korzystanie z rzutnika niemożliwym, wobec czego skłaniałyśmy się coraz bardziej do ekranu telewizyjnego. Miał być duży – czasem chce się pokazać kilka rzeczy naraz, ale nie ogromny, żeby nie zdominował przestrzeni pracy. Koniecznie na nóżkach (niepodwieszany), tak aby w razie czego można go było przestawić. Niby ograniczeń jest wiele, ale przecież wybór na rynku ogromny!

 

 

 

Telewizor, z którego korzystamy na co dzień to LED94901S EMPEROR Polskiej firmy MANTA. Rozmiar 49'' jest dla nas idealnym, a odzwierciedlenie kolorów bardzo ładne w jakości ULTRA HD/4K. My cenimy sobie możliwość bezprzewodowego połączenia laptopa, pokazywania obrazów z pendrive'a, a także z telefonu. Przede wszystkim -konfiguracja jest szybka i prosta. 

 

Decyzje ułatwiły nam konsultacje ze znajomymi i zdrowy rozsądek. Stosunek ceny do jakości oraz wygląd. Niby detal, ale przecież jesteśmy miłośniczkami piękna i z tą miłością wiążemy codzienną pracę. Ponadto głęboko wierzymy, że narzędzia, z których się korzysta codziennie, powinny być piękne i funkcjonalne. A co najważniejsze, upraszczać życie i efektywnie pełnić swoje funkcje.


asia real

6 komentarzy

O tak, batalie o kolor potrafią trwać w nieskończone…;) A przekłamania na monitorach są nie do przeskoczenia – zawsze dążę do tego, żeby klient mógł na własne oczy zobaczyć daną barwę, zanim zatwierdzimy projekt:)

dodany przez Karola @ 6 września 2017 o 11:35. Odpowiedz #

Dziewczyny, co to za lampy??
Pozdrawiam

dodany przez Lola @ 6 września 2017 o 17:08. Odpowiedz #

Oświetlenie jest ze strony http://www.lampy.pl

asia

                                                         

                                                

dodany przez Asia @ 7 września 2017 o 11:20. Odpowiedz #

bardzo ciekawie piszesz 🙂

dodany przez Olga @ 10 września 2017 o 10:19. Odpowiedz #

Asiu, czy do projektów używasz programu autocad? Czy dobrze współdziała z macbookiem?

Pozdrawiam,
Asia

dodany przez Asia @ 20 września 2017 o 20:53. Odpowiedz #

Używam sketchup

dodany przez Beata @ 5 października 2017 o 17:54. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.