Zimowe wnętrze miesiąca

by Beata on Styczeń 9, 2017

Wraz ze styczniem przyszła do nas prawdziwa zima. Nie wiem czy też tak macie, ale mi zawsze jakoś milej, gdy na dworze śnieg. Zanim jednak u nas zrobiło się biało na zewnątrz, przygotowałam dla Was przykład pięknego wnętrza, w którym króluje zimowy klimat.

eh1i

Gdzie szukać prawdziwie zimowego domu? Oczywiście w Skandynawii! Ten, który prezentuję znajduje się w Norwegii. Jego największym atutem są duże przeszklenia, które pozwalają na stały kontakt z otoczeniem na zewnątrz. Wyobrażam sobie, że nie ma nic milszego, jak usiąść z dziećmi z kubkiem kakao, ulubionym opowiadaniem i obserwować spadające z nieba płatki śniegu. 

eh1

Zdecydowanie za czystość i zimowy kilmat wnętrza odpowiada wszechobecna biel. Szczególnie urzekła mnie piękna drewniana podłoga w białej wersji. Aby jednak przełamać chłód tego koloru w każdym pomieszczeniu znajduje się wiele tkanin różnego rodzaju: poduszki, dywany, narzuty, futra. Dodatkowo wszelakie dekoracje wykonane z naturalnych materiałów, jak te papierowe gwiazdy wprowadzają przytulny, domowy nastrój. Polecam także wieńce, czy pojedyncze gałązki z drzewek iglastych.

eh1b

eh1c

Nic nie kojarzy się bardziej z ciepłem domowego ogniska jak wspólne, ręcznie robione wypieki. Myślę, że naturalność, i spontaniczność w dekorowaniu pomieszczeń, w szczególności rzeczami codziennego użytku lub naszymi własnymi wyrobami jest kluczem do sukcesu. To jest magia szczerego pomieszczenia bez nadmiaru stylizacji czy sztucznej kreacji.

eh1g

eh8

Kluczowym elementem tego wnętrza jest kominek, który mimo otaczającego chłodu, nawet przy -40 stopniach, zapewni przyjemny klimat wewnątrz. Tym co dodatkowo gwarantuje dobry nastrój jest duży stół zapraszający do wspólnego przesiadywania, dyskusji, zabaw w gronie rodziny czy przyjaciół.

eh5

Podsumowując, czego nam potrzeba do stworzenia pięknego zimowego klimatu we wnętrzu? Dużo bieli, kontaktu z zewnętrzem, ciepła tkanin, dekoracji z roślin iglastych, ręcznych wyrobów, a przede wszystkim chęci do wspólnego spędzania tych długich chłodnych wieczorów.

źródło zdjęć: http://www.myscandinavianhome.com/2014/12/a-norwegian-home-at-christmas.html?m=1

beata kwiatkowska

 

11 komentarzy

Ciekawość mnie zżera 😉 Co znajduje się na ścianie przy kominku (przedostatnie zdjęcie, po lewej stronie)? Myślałam, że to interpretacja świątecznej choinki, ale po prawej stronie na zdjęciu jest żywa.

Pozdrawiam! 🙂

dodany przez Karolina @ 9 stycznia 2017 o 16:59. Odpowiedz #

To chyba kalendarz adwentowy;)
To wnętrze faktycznie jest przepiękne.

dodany przez Agnes @ 9 stycznia 2017 o 19:46. Odpowiedz #

to chyba kalendarz adwentowy

dodany przez Lidka @ 9 stycznia 2017 o 22:03. Odpowiedz #

Wyglada na kalendarz adwentowy.

dodany przez Dagmara @ 9 stycznia 2017 o 23:23. Odpowiedz #

http://retroplytki.net.pl/13-plytki-rainbow

dodany przez retro @ 16 stycznia 2017 o 18:29. Odpowiedz #

Przecież My Scandinavian Home nie jest autorem zdjęć…

dodany przez Karolina @ 9 stycznia 2017 o 23:14. Odpowiedz #

Wygląda bardzo zimowo… Dla mnie trochę za bardzo, bo aż czuję chłód 😉

Pozdrawiam serdecznie!
Żwawy Leniwiec

http://www.zwawyleniwiec.pl

🙂

dodany przez Żwawy Leniwiec @ 9 stycznia 2017 o 23:42. Odpowiedz #

dodany przez Milex @ 10 stycznia 2017 o 04:29. Odpowiedz #

Super wnętrze, chociaż wydaje mi się, że skoro tam ciągle jest dość chłodno to jednak lepiej sprawdziłyby się jaśniejsze barwy, które dodałyby trochę ciepła do mieszkania.

dodany przez Aga @ 10 stycznia 2017 o 14:12. Odpowiedz #

Uwielbiam wnętrza w skandynawskim stylu są odprężające i wyciszają koją zmysły i duszę.

dodany przez Marta Radosławska @ 10 stycznia 2017 o 23:40. Odpowiedz #

Za oknem zimno i w środku zimno….gdzie tu sens i logika?

dodany przez M. @ 11 stycznia 2017 o 10:23. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.