Niecodzienny sposób na spędzenie czasu w pięknych okolicznościach przyrody – sauna na plaży

Wiosnę czuję już w kościach, jednak nadal trudno nie zauważyć śniegowych kopców na plaży, skutecznie przypominających, że to wciąż jeszcze zima. Biały puch oczywiście znika w coraz szybszym tempie, ale nadal jest. Czy mam dosyć zimy? Trochę tak, ale zdążyłam nauczyć się korzystać z jej uroków, nawet nad morzem, gdzie o zjazdy na nartach czy sankach jest raczej ciężko, a wiatr znad Bałtyku podstępnie wdziera się za kołnierz. Dziś kontynuujemy spacer po Trójmieście i tym razem skupimy się na czymś zupełnie wyjątkowym.

Czy słyszeliście o saunach na plaży? Dosłownie o krok od opisywanego w poprzednim poście M15, mieści się kompleks saun, w których można odpoczywać i relaksować duszę oraz ciało, wpatrując się jednocześnie w niebieski Bałtyk. To bardzo urokliwe miejsce. Nie byłabym sobą, gdybym nie wypróbowała tej przyjemności na własnej skórze. Miesiąc temu pierwszy raz miałam sposobność skorzystać z odpoczynku w saunie, a jako że lubię dzielić się radością, zaprosiłam koleżanki i razem wybrałyśmy się na wieczorną przygodę. Niby nie taka niecodzienna rozrywka, w końcu pewnie większość z Was miała już okazję z tego typu przyjemności korzystać, ale nie zawsze kończy się to kąpielą w morskiej wodzie. Prawda? Na komendę „biegniemy do wody”, jak jeden mąż lub jedna baba, bo co to za dyskryminacja w końcu, wybiegłyśmy z rozgrzanej sauny, by po przegalopowaniu kilku metrów zrzucić z siebie ręczniki i trafić do lodowatego o tej porze roku morza. O mamo! Jak o tym piszę, to nie wierzę, że się na to odważyłam : ) Do tego dnia, taki pomysł był na mojej liście, w kolumnie „nigdy w życiu”. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało się, że było to bardzo przyjemne doświadczenie! Nie było mi wcale zimno, kiedy stałam na plaży w stroju kąpielowym w styczniu o godzinie dziewiętnastej, nie nabawiłam się ani kataru, ani anginy, ani nawet zapalenia pęcherza – o co bałam się najbardziej. Powtórzyłyśmy to jeszcze trzy razy, zatem niczym mors przedszkolak, dumnie staję dziś przez Wami i powiadam: CHCIEĆ TO MÓC: ).

Kompleks saun nie tylko pozwala na korzystanie z morza przez cały rok. Oprócz tego dodatkowo cieszy oko, ponieważ jest lekką i prostą architekturą o minimalistycznym charakterze, bardzo dobrze współgrającą z otoczeniem. Szkieletowa konstrukcja, drewniana elewacja i tak lubiany przeze mnie czarny akcent w postaci ram okiennych. To miejsce nie tylko atrakcyjne ze względu na możliwość spędzenia wolnego czasu. Każdy powinien tu zawitać i zafundować sobie niezwykły pakiet doznań, które urozmaicą naszą codzienność…może Walentynki będą dobrym pretekstem, by z takich przyjemności skorzystać? Pomyślcie za Waszych mężów czy partnerów życiowych i rzućcie im wyzwanie. Potem napiszcie koniecznie w komentarzu czy podołali!. 3…2…1…start!

beata kwiatkowska

Przepiękne zdjęcia!:)

Dodany przez: Weronika @

Zdjęcie na plaży z psem jest piękne:) Te kolory, oj jak Wam zazdroszczę tego morza:)

 

Dodany przez: Sylwia @

Byłam! Polecam wszystkim, świetny sposób na sobotnie popołudnie 🙂 

Dodany przez: Ola @

Jesli mogę zapytać, jakiej firmy jest Pani płaszcz?

Jeśli można, to chciałabym zapytać z jakiej firmy ma Pani płaszcz na sobie?:)

To Zara : ) 2015 .

Dodany przez: Beata @

Byłam w M15 latem,w czerwcu.Pięknie,smacznie (kawa i ciasto wyborne) i pan Borys Szyc przy sąsiednim stoliku :))

Dodany przez: Jola @

Nie widziałam jeszcze sauny na plaży – muszę się rozejrzeć w moim mieście 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *