NOWA ODSŁONA ŁAZIENKI – FOKUS NA DETAL

Rearanżacje łazienki to zaraz obok kuchni jedne z najbardziej uciążliwych prac remontowych. Oczywiście wszystko jest zależne od tego, jakie planuje się zmiany. Zakładając pełny pakiet, trzeba liczyć się ze zmianą lokalizacji przyłączy, punktów oświetleniowych, kuciem starych płytek i kładzeniem nowych, zmianą urządzeń sanitarnych, szafek…to już wprowadza niemałe zakłopotanie, prawda? Dlatego też, gdy już decydujemy się na zmiany w takich przestrzeniach, to staramy się zorganizować to wszystko tak, aby służyło nieco dłużej i aby nie myśleć o kolejnych zmianach przez parę lub paręnaście lat. Trzymając się tych założeń, oczywiste jest dobranie świetnych jakościowo produktów wyposażenia łazienki. Całkiem niedawno w moim domu wydarzyła się podobna rewolucja, która finalnie efektem wynagradza cały ten uciążliwy czas.

Dobranie ze sobą wszystkich elementów wnętrza w taki sposób, aby ze sobą współgrały estetycznie i jakościowo było niemałym wyzwaniem. Postanowiłam sobie, że mam już dość chińskich baterii, słabych jakościowo wanien z nie wiadomo dlaczego odpryskującym lakierem i misek WC z latającą po jakimś czasie deską. To miała być łazienka z armaturą z wysokiej półki. Z pomocą przyszedł niezastąpiony Laufen ze swoją nową kolekcją Sonar. Za całością stoi znana na całym świecie eklektyczna projektantka Patricia Urquiola, która prezentuje już swoją trzecią kolekcję dla tejże firmy.

Efektowne, wzorzyste łazienki z kombinacją płytek na miarę prawdziwego artysty mogą się znudzić, tak więc firma wypuściła produkty, które subtelnie ubogacają cały wizualny odbiór, nie kusząc myślą o dalszych wzorach. Otóż poza czystymi wykończeniem armatury mamy też do wyboru opcję z ryflowanym frontem. Ciekawa propozycja odnalazła swoje miejsce w mojej łazience. Wybrałam wannę z połyskiem i umywalkę w wykończeniu matowym z ryflowaną fakturą. W takim zestawieniu różnica odbić nie ma znaczenia, bo pierwsze skrzypce gra ta niesamowita tekstura. Tak naprawdę, to gdyby pominąć kwestię wykończenia to sama forma elementów jest po prostu subtelnie urokliwa. Do wanny dobrałam baterię wannowo prysznicową w chromie, która swoją ujmującą prostotą dopełnia, ale nie zabiera głównej uwagi wannie. Parą dla umywalki stała się bateria podtynkowa dwuuchwytowa również od Laufena, która nie tylko pasuje do wannowej, ale też przez to, że jest zawieszona nad umywalką, to kompozycyjnie dogrywa całej ścianie, będąc formą wisienki na torcie. Z elementami wyposażenia wnętrz bywa jak z tkaninami ubrań w sklepie – dotykasz jej i już jesteś w stanie określić, jaka to jakość i czy spełnia Twoje wymagania. Nie inaczej było z tymi bateriami: po pierwszym zetknięciu się z nimi było czuć ciężar materiału i precyzję wykończenia zarówno całości, jak i detali. Odetchnęłam – koniec z wymianą co dwa lata!

Niektórym miski wolnostojące kojarzą się niezbyt przyjemnie, bo przywołują wspomnienie średnio estetycznych toalet w blokach z dość toporną spłuczką. Nic strasznego dla firmy Laufen, która oferuje miskę WC stojąca rimless w cieszącym oko wydaniu i to właśnie ją wybrałam do mojej nowej łazienki. Do członków rodziny dołączyła półka wannowa, która poza ładną formą jest niezwykłym ułatwieniem w kwestii składowania kosmetyków w najbliższej okolicy miejsca kąpieli. Będąc przy dodatkach, nie sposób nie wspomnieć o kolejny dopełnieniu, którym jest oparcie z możliwością zahaczenia kantem o rant wanny. Dzięki temu długie kąpiele bywają jeszcze przyjemniejsze przez wrażenie faktycznego leżenia w wannie.

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że piękno tkwi w prostocie. Patrząc na produkty firmy Laufen, można stwierdzić, że projektanci wzięli sobie ten cytat mocno do serca. Bywa tak, że nieco pomija się kwestię estetyki i jakości wyposażenia łazienek dla, chociażby pięknej płytki…może warto spojrzeć na to z drugiej strony i dać armaturze szansę? Jako nowa użytkowniczka tych produktów stwierdzam, że naprawdę warto, a nawet mówiąc dosadniej – ta łazienka stała się tak piękna, że mogłaby się zamienić w moją sypialnię!

asia real

Dzień dobry,

jakiej marki jest grzejnik?
Pozdrawiam

Wybor odpowiedniej armatury ma duże znaczenie. I jak widać w powyższym projekcie udanie łaczy ze sobą użyteczność jak również i wygląd. Sama jestem jednak większą fanką stali szczotkowanej. Armatura taka jest łatwiejsza do utrzymania w czystości niż chromowana.
Od siebie polecam armaturę od firmy Kuchinox:
https://kuchinox.pl/

Dobra jakość wykonania. Szczególnie jeśli zestawi się ją z ceną.

Dodany przez: Darki @

Detale mają bardzo duże znaczenie w przypadku łazienek. Sama ostatnio zastanawiałam się jak urządzić swoja łazienkę i zdecydowałam się na czarne dodatki – mam czarną armaturę oraz czarną kabinę prysznicową. Kamień to nie problem, bo mam zmiękczacz wody, tak więc utrzymanie jej w czystości to bajka 🙂

Kabiny takie pojawiają się czasami w sklepach z wyposażeniem łązienek, widziałam również w wiekszych marketach, zdecydowanie większy jednak wybór jest w sklepach internetowych, w których mozna zamówić sobie drzwi do kabiny o wielkości takiej jaka nam pasuje:
https://admix.pl/kabiny-czarne

Od siebie polecam sprawdzić w admix 😉

Dodany przez: Natalia @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *