Nowy pokój Róży

Kto z Was obserwuje nasz blog od dawna wie, że w obecnym domu mieszkamy już prawie 7 lat. Wybraliśmy go ze względu na lokalizację, ilość oraz układ pomieszczeń. Część domu wynajmowaliśmy przez wiele lat, aby móc sprostać pokładom finansowym, jakim wymagał, aby doprowadzić do go stanu używalności. W ostatnim półroczu w końcu udało nam się przebić do wynajmowanej części, dzięki czemu dzieci zyskały osobne pokoje. Dziś zapraszam Was do nowego pokoju Róży.

Dyskusji na temat, które dziecko ma dostać który pokój było wiele. Ja chciałam zachować układ, który planowaliśmy kupując dom. Dzieci jednak wzięły sprawy w swoje ręce i same dokonały wyboru. Na początku oboje chcieli mieszkać w naszej dawnej sypialni, ze względu na duże połaciowe okno balkonowe, które założyliśmy w zeszłym roku. Wystarczyło jednak sprytne zagranie ze strony starszej Róży, która obiecała młodszemu bratu kod do iPada i w jeden wieczór przejęła 'lepszy' pokój.

Wystrój planowałyśmy razem. Ja zadbałam, aby nie odstawał zbytnio od klimatu całego domu oraz aby wybierane materiały i kolory przetrwały dłużej niż jeden sezon, Róża dobierała konkretne kolory i ozdoby wśród produktów, które jej wskazałam. Najpierw wybrałyśmy nowy dywan, następnie zasłonę. Łóżko szafa i meble dzieci miały w pokojach już dłuższy czas, ustawiliśmy je tylko w innym układzie. To, co wymagało atencji to ściany. W domu nie mamy żadnej kolorowej ściany. Jestem wierna bieli z dwóch powodów: po pierwsze 'mieszkamy' pełnią życia w naszych ścianach i nie przeraża nas odmalowywanie zabrudzonych powierzchni co roku. Po drugie nasz dom niestety nie jest ustawiony idealnie do słońca i białe ściany i podłogi pomagają go rozświetlić. 

 

W pokojach dzieci chciałam jednak poczuć klimat i zdecydowaliśmy się na namalowanie motywu kół przypominających wschód słońca podpatrzonym na pintereście. Wybór farb był oczywisty, od początku naszej działalności projektowej jestem wierna firmie Flügger, tutaj ze względu na to, że ściany są pokryte matową farbą Flutex 5S, koła pomalowaliśmy w nieco satynowej farbie Flutex PRO 10. Wybór koloru był o tyle łatwiejszy, że dysponowałyśmy nową paletą przedstawioną w postaci wymalowanych farbami kartoników o formacie A5 z bestsellerowymi i często używanymi kolorami. Wybrałyśmy kolor 3397 i 4366, bo było to odzwierciedlenie barw występujących na tkaninach w pokoju. Efektu dopełniły dekoracje i zabawki. Myślę, że pokój w tej odsłonie posłuży Różyczce przez jakiś czas i będzie cieszył oko naszej i odwiedzających 🙂

asia real

A czy w pokoju jest biurko? Ciekawi mnie jak wygląda kącik do nauki? Też bym oddala kod do iPhone albo i całego iPhona za taki pokój z balkonem. Bardzo przytulny pokój. Ale to oznacza, że wasza sypialnia zmieniła miejsce?

Dodany przez: Aga @

Biurko jest zaraz przy drzwiach na ścianie rownoległej do łóżka, a my tak…zmienilismy pokoj :DDD Niedługo wszystko pokażemy. Jest cudnie!

Dodany przez: Asia @

Asiu, a czy pokażecie też jak zmieniła się wynajmowana część? Dalej ją wynajmujecie? Pamiętam pierwszą aranżację i kuchnię ze sklejki, kochałam ją! 🙂

Dodany przez: Eliza @

Brązowy w pokojach dzieci spotykam rzadko, a szkoda, bo efekt jest świetny! W pokoju syna jedna ściana jest delikatnie niebieska, ale już chodzi mi po głowie zmiana, bo nie jest to spójne z resztą mieszkania. Dziękuję za inspirację 🙂

Dodany przez: Kasia @

Spójne z resztą mieszkania? Każdy z nas jest inny, czemu zatem całe mieszkanie musi być „spójne” skoro mieszkają w nim różne osoby, które zapewne lubią co innego i co innego im się podoba. Ale może się nie znam, więc już się nie wtrącam.

Dodany przez: Aga @

Mam podobne zdanie , ja lubię aby każdy pokój był troszkę innym światem. Spójne mogą być conajwyżej korytarze. Pozdrawiam.

Rewelacyjnie wygląda! Mimo, że cechuje go prostota, prezentuje się bardzo efektownie. Aranżacja nie jest przytłaczająca, co z pewnością ułatwia skupienie się podczas nauki. Moja córka też marzy o zmianach w wystroju swojego pokoju, więc obie szukamy ciekawych rozwiązań, które jej się spodobają i sprawią, że będzie czuła się w swoim pokoju komfortowo 🙂

Poproszę o informację, czy szafka ivar stojąca na podłodze, przy otwieraniu nie rysuje jej?
Też właśnie kupiłam do pokoju syna i zastanawiam się, czy muszę ją wieszać na ścianie, czy może stać na podłodze.
Pozdrawiam, stała podglądaczka Kamila 😉

Dodany przez: Kamila @

Rewelka 😀 też bym zrobiła jakiś remont pokoju dziecięcego, ale nie mam pokoju dziecięcego ani dziecka ;D chcę dwa narzędzia wielofunkcyjne przetestować i nie mam na czym, kusi mnie rozwalić kuchnie 😀

Dodany przez: Sklep z narzedziam @

Aranżacja pokoju nie jest prosta, ale myślmy o tym jaki będzie efekt końcowy. To powinno napawać nas energią i pomysłami do wykończenia wnętrza. Nie może zabraknąć również lampy podłogowej, która stworzy klimat wieczorem.

Piękny pokój! To naprawdę dobrze i mam nadzieję, że będę mógł pozwolić sobie na wynajęcie mieszkania Poznań… naprawdę marzę o tym.

Pozdrawiam: https://www.novahaus.pl/o-firmie

Dodany przez: k0walo @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *