CUDA Z KWIATÓW

by Beata on Lipiec 6, 2018

Dodatki w stylu boho lub etnicznym są na czasie chyba zawsze. Może czasem występują w modzie jako mniej wyrazisty trend, ale zawsze z silnym przytupem wchodzą w letnią porę roku. Nie ważne jakie mamy upodobania, nie ważne czy lubimy minimalizm czy przepych, każdemu z nas leżakowanie w sznurkowym hamaku i spacerowanie po łące z kwiatami we włosach, kojarzy się z bajeczną odskocznią od codzienności i niezastapnionym sielskim relaksem. 

Z uwagi na to, że prognoza na najbliższy weekennd zapowiada piękne słońce, postanowiłam wrócić do naszej wizyty na Gdańskim Podwórku i przypominając zdjęcia, opowiedzieć krok po kroku jak taki wianek przygotować. Na począte polecam przygotować: oczywiście kwiaty, cienki drut, nożyczki, zieloną papierową taśmę i wstążkę. 

Zatem zaczynamy:

1. Przytnijmy kwiaty, tak aby były jednakowej długości.

2. Z kwiatów, niekoniecznie tego samego gatunku, ułóżmy małe bukieciki i zabezpieczmy je taśmą, by się nie rozpadły, Wystarczy owinać nią końcówki łodyżek, taśma sama sie sklei, a jej zielony kolor sprawi, że przyczepione na drucik bukieciki nadal będą estetyczne.

3. Utnijmy krótki kawałek drutu i zwiążmy dwa pierwsze bukieciki razem, owijając je drutem. W ten sam sposób przymocujmy do siebie wszystkie pozostałe bukiety.

4. Kiedy wszystkie bukieciki będą ze sobą połączone, zegnij drut i uformuj obręcz. Na obu końcach zawiąż małe pętle.

5. Przewlecz wstążkę przez pętle. Dzięki temu wianek będzie się trzymał mocno na głowie.

 

Gotowe! Czas wyjść na spacer i z dumą zaprezentować swoje dzieło.

Robimy dziś piękne wianki w centrum Gdańska w @milosc_atelier 😜🌸🌸🌸

A post shared by MakeHomeEasier (@makehomeeasier_pl) on

 

W końcu nic nie dodaje damie uroku bardziej niż ozdoba z kwiatów.  Jeśli chcesz zachować wianek na dłużej, zawiń go w plastikową torebkę i wsadź do lodówki. Powodzenia!

Jeden komentarz

Kwiaty cięte są ozdoba każdej uroczystości i każdego domu w bukiecie czy w wazonie. Wprawdzie nie mam kobiety, której mógłbym codziennie ofiarowywać bukiet, ale pomimo to kwiaty kupuję często.
Wpis ciekawy. Chętnie rozerjrzę sie po blogu.:-)

dodany przez Marek @ 24 września 2018 o 14:30. Odpowiedz #

Wymagane.

Wymagane. (nie będzie publikowany).

Jeżeli posiadasz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności