Perfekcyjna łazienka pod najem i nie tylko

 

Mieszkania pod najem rządzą się swoimi prawami. Oprócz walorów estetycznych muszą spełniać szereg wymogów funkcjonalnych, charakteryzować się nadprzeciętną wytrzymałością użytych materiałów ze względu na wzmożoną eksploatację, muszą też spełnić wymagania szerokiej gamy Klientów, które z takiej łazienki będą korzystać. Dziś zapraszamy Was do naszej realizacji na ulicy Długiej w Gdansku – głównego pasażu spacerowego w tym pięknym mieście.

Podstawową cechą, jaką zauważyłyśmy w ciągu ostatnich lat to fakt, iż jasne łazienki sprawdzają się lepiej. Nie jest to regułą. Wiadomo, że ciekawie zaaranżowana kolorowa czy ciemna łazienka równie dobrze spełni swoją funkcję, jednak biel daje uczucie czystości, a tego większość z nas w podnajmowanym mieszkaniu jednak oczekuje. Miło też podczas wakacji zaznać odrobiny luksusu. Stąd wybór płytek z serii Carrara jest ostatnio bardzo popularny. Imitacja marmuru, nie tylko nam to uczucie zapewni, ale w połączeniu ze złotymi bateriami sprawi, że poczujemy się jak w hotelu, co automatycznie kojarzy się z wakacjami. 

Kolejnym praktycznym zabiegiem jest prysznic bez brodzika, z podłogą zlicowaną z resztą pomieszczenia i odpływem liniowym. Ułatwi to sprzątanie, płytki też są bardziej antypoślizgowe niż na przykład akrylowy brodzik. Takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe. Stare kamienice mogą nie pozwolić na tego typu rozwiązanie, czasami również wyprowadzenie odpływu w mieszkaniu deweloperskim jest na tyle wysoko, że uniemożliwia to prawidłowe spływanie wody. Tutaj musicie decyzję skonsultować z ekipą budowlaną.

Last but not least – ogromne lustro! Powiększy nam optycznie łazienkę, pozwoli spokojnie przygotować się do wyjścia, sprawi, że wnętrze będzie jaśniejsze. Dodatkowo zamontowany w nim eklektyczny kinkiet zadziała pozytywnie na styl pomieszczenia i doda nutkę designu, w tym dość prostym wnętrzu. 

Jeśli rzeczywiście mamy ochotę na szaleństwo, warto zainwestować w dodatki. Ciekawy obraz, designerskie haczyki, wieszaki na ręczniki czy nawet grzejnik dodadzą pomieszczeniu pazura. Nie zapomnijmy o dopasowanych tekstyliach – dywanik, ręczniki, szlafrok i klapki kąpielowe dla naszych gości sprawią, że poczują się jak w domu, a pomieszczenie nabierze miękkości. Detale w postaci modnych ostatnio eko-komsetyków to dobro dodane, które zachęci gości do powrotu w to samo miejsce za rok, jeśli mieszkanie jest wynajmowane na krótki termin. Tych długoterminowych przywitanie takim szczegółem na pewno miło zaskoczy i przekona do polecenia Was jako gospodarzy kolejnym Wynajmującym.

asia real

pieknie …

Co to za szafka pod umywalkę? Piękna 🙂

Dodany przez: Asia @

Dzieło stolarza : )

Dodany przez: Beata @

Uwielbiam tą łazienkę, nic bym w niej nie zmieniła. Właśnie jestem na etapie projektu łazienki. Dlatego też bardzo proszę o link lub przynajmniej nazwy tych cudownych płytek oraz złotych baterii umywalkowych i prysznicowych, jak również markę i model wc. Mam jeszcze pytanie – jaki jest blat pod umywalkę? Pozdrawiam

Dodany przez: Justyns @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *