naturalne sposoby na dekorowanie wielkanocnych pisanek

Wielkanoc już za tydzień, czas więc najwyższy, by zastanowić się nad udekorowaniem stołu i koszyczków. Ci z Was, którzy mają dzieci, wiedzą, że malowanie pisanek jest jedną z najbardziej wyczekiwanych chwil przez maluchy…i dorosłych chyba też ; ) Dziś zebrałam dla Was kilka niestandardowych sposobów na pisankowe arcydzieła. Najbardziej urzekła mnie sesja zdjęciowa z bloga A Daily Something, gdzie oprócz farb, autorka użyła naturalnych sznurków i kwiatów do dekoracji. 

O kolejnym pięknym pomyśle na naturalne pisanki możemy przeczytać na blogu Remodelista. Do przygotowania potrzebujemy jajek, których skorupki są w kolorze białym i brązowym. Po ugotowaniu będziemy barwić je korzystając z naturalnych barwników, jakie wydobyć możemy z buraków, cebuli, kapusty, soku winogronowego czy fasoli. Efekt bajeczny.

Jeśli nie macie zbyt wiele czasu na przygotowanie pisanek, pamiętajcie o jajach przepiórczych, których nakrapiane skorupki, same w sobie są przepiękną dekoracją. Wystarczy dodać kilka piórek lub jednolicie pomalowanych jajek i nasz koszyczek będzie prawdziwym arcydziełem.

Dla bardziej zaawansowanych manualnie dekoratorów, znalazłam sposób na betonową dekorację na stół, która w połączeniu ze złotą farbą, stanowić będzie niezwykle okazałą ozdobą wielkanocnego nakrycia stołu.

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na efektowne dekoracje. Chętnie się nimi zainspirujemy!

https://pl.pinterest.com/pin/262123640791948598/, https://pl.pinterest.com/pin/80431543324594328/, https://www.instagram.com/p/-WnLvImo4S/, http://www.callmecupcake.se/2017/03/coconut-coffee-cake-with-caramel-glaze.html

 

Zlote cudowne!

<3

Dodany przez: Beata @

Ja zawsze maluję jajka naturalnie, ponieważ chemiczne barwniki ą niezdrowe 🙂 Zawsze maluje jajka obierkami od cebuli.

Mój debiut w tym roku : )

Dodany przez: Beata @

Jajka farbowane naturalnie lub barwinkami na dekoracji z rzeżuchy. Na jajkach przyklejam kurczaczki z farbowanej waty. Albo wydmuszki zdobię materiałami i kokardkami i zawieszam na gałązkach np. forsycji.

A dziś właśnie zasadziłam z Helenką rzeżuchę! 

Dodany przez: Beata @

Zaintrygowalo mnie to betonowe jajo ze zlotem 🙂 Swietnie sprawdziloby sie w lofcie lub minimalistycznym mieszkaniu.

Zapraszam serdecznie na mojego bloga i moje sposoby na dekoracje jaj.

: )

Dodany przez: Beata @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *