Przez pryzmat

Jako architekci wnętrz cenimy sobie współpracę, dobrze zgrany duet – a często wręcz zespołowe kooperacje – dają najlepsze efekty. Rzemieślnik, projektant, klient – każdy z wymienionych ma swoją nieodzowną rolę i znaczący wpływ na finalny efekt projektu. Dlatego cieszymy się i bardzo cenimy gdy znani i lubieni przez nas producenci – rzemieślnicy, wychodzą na przeciw nam – architektom, nawiązując współpracę ze znanym ze świata designu projektantem.

Przykładem który nas zachwycił jest znana na całym świecie eklektyczna projektantka Patricia Urquiola prezentując trzecią generację SaphirKeramik® we współpracy z marką LAUFEN. Z ogromną wrażliwością wprowadza ten niezwykły materiał w trzeci wymiar, tworząc z niego nową kolekcję pod nazwą SONAR. Dzięki jej charakterystycznemu podejściu powstała wyjątkowa seria, której delikatne opływowe kształty inspirowane są wodą. Nazwa kolekcji, w skład której wchodzą umywalki, miski ustępowe i wanna, jest nieprzypadkowa – projektantkę zachwycił obraz fal dźwiękowych rozchodzących się pod powierzchnią wody i dołożyła starań, by inspirację przyrządem do echolokacji przelać w najwyższej jakości ceramikę.

Dzięki wyjątkowym właściwościom SaphirKeramik®, które kolekcja Sonar wykorzystuje do granic, możliwym było stworzenie wysoce estetycznych i funkcjonalnych elementów wyposażenia łazienki. Efekt finalny zachwyca lekkością subtelnych linii i starannością wykonania, będącą zasługą wysokiej plastyczności materiału. Jednakże kolekcja Sonar to nie tylko estetyczne wykonanie. Seria łączy je z wysoką funkcjonalnością, zaklętą w geometrycznych kształtach, umożliwiających optymalny przepływ wody. Szczególnie zachwyciły nas ryflowane umywalki i wanna oraz jedna z estetyczniejszych misek ustępowych jakie mieliśmy okazję kiedykolwiek zobaczyć. Aż chciałoby się usiąść!

SaphirKeramik® nie jest jedynym innowacyjnym materiałem, wykorzystywanym w kolekcji. Zastosowanie znalazł też ciepły i przyjemny w dotyku Sentec. Dzięki zawartości cząsteczek mineralnych, powierzchnia wykonanej z niego wanny jest gładka, a zanurzenie się w niej daje wrażenie kąpieli morskiej. Posiada też właściwości antybakteryjne oraz wysoki stopień antypoślizgowości. Te praktyczne zalety są idealnie uzupełniane przez starannie zaprojektowane, opływowe linie, tak charakterystyczne dla kolekcji Sonar.

Patricia Urquiola, odpowiadająca za projekt, jest jedną z najbardziej uznanych projektantek na arenie międzynarodowej. Jej projekty można podziwiać w salonie wystawowym w Madrycie. Seria Sonar pokazuje, że przełomową ceramikę jaką jest SaphirKeramik® można wynieść na jeszcze wyższy poziom. Współpraca firmy Laufen z wybitną projektantką umożliwiła powstanie kolekcji przesuwającej granice projektowania, wpisującej się w koncepcję nowatorskiego podejścia do łazienki.

źródło zdjęć: materiały prasowe LAUFEN

asia real

Wooow! Te ryflowane umywalki, wanna i estetyczna miska to jakiś kosmos! Naprawdę super projekt! Aż chce się remontu u siebie 😀 Może czas coś zmienić na wiosnę 😀 Pozdrawiam.

Przepiękne te produkty, zainspirowałam się! To już wiem, jak będzie wyglądała nasza łazienka:-)

Dodany przez: Maria @

Haha, są idealne!

Dodany przez: Asia @

Moc inspiracji więc zaczerpnę pomysł. Widać, że jest tu po co zaglądać więc zostanę dłużej.

W ostatnim czasie bardzo popularne staje się łączenie wielu styli dekoracji wnętrza: nowego ze starym. Nowoczesnego z tradycyjnym.

Mam wnętrza w stylu eklektycznym i mają one jedna głowna zaletę: mianowicie praktycznie nigdy nie wychodzą z mody i zawsze wyglądają dobrze 🙂

Od siebie polecam również to miejsce:
https://www.luxuryproducts.pl/antyczne-komody.html

W sklepie można dostać wiele ciekawych mebli.

Dodany przez: Selvina @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *