Skull obsession

 


Zima nie chce nadejść. Może i dobrze, szybciej będzie wiosna i znów będzie można gdzieś pojechać, pójść na spacer, rower.

Ostatnio przeglądałam zdjęcia i natknęłam się na zeszłoroczną wizytę w Meksyku. Nie wiem czy Wam mówiłam, ale zaczynam mieć myśli czy tam nie wrócić. Dzieci rosną, Jorge jest już w Polsce 7 lat, sprawiedliwie byłoby teraz, abyśmy wszyscy znów wygrzali twarze w karaibskim słońcu.

Jednym z powodów, oprócz oczywistego czyli wiecznie dobrej pogody jest architektura. Kto mnie choć trochę zna wie, że mam lekkiego bzika na punkcie czaszek. W tym sezonie bardzo modny jest też kolor ‘mięsny’, wraca terakota i generalnie trend naturalny, roślinność i klasyczne materiały znów są w modzie.

Dzisiejsza publikacja to typowa architektura starego domu w centrum Guadalajary z patio w środku i rozchodzącymi się na boki pokojami. W związku z tym, że to zabudowa szeregowa, okna na ulicę mają tylko pokoje z przodu domu, reszta doświetlana jest świetlikami w dachu, lub przeszklonymi drzwiami wychodzącymi na patio. Roślinność ożywia nieco tą miejską dżunglę, a typowo meksykańskie kolorowe dekoracje dodają życia kamiennym murom.

Ściana w czaszki to mistrzostwo świata jak dla mnie. Kombinuje jak przy najbliższym remoncie wykonać taką ścianę u nas w Sopocie. Jak znacie kogoś kto odlałby te czaszeczki to dawajcie znać! Ja zapraszam Was na razie na podróż wirtualną, a za parę lat kto wie, może będę pisać do Was z krainy Azteków 😉

asia real

Czaszek odlać nie potrafię, ale być może sprawi Ci przyjemność wiadomość, że wa Apart albo Yes (raczej Yes) są srebrne kolczyki „czaszki” 😉

Dodany przez: Ewelina @

hehe dzięki!

Dodany przez: Asia @

Zdjęcia piękne, ale mnie te czaszki jakoś przerażają 😉

Dodany przez: Ania @

Ciekawy post. Zazdroszczę częstych wizyt Meksyku, byłam tam w ubiegłym roku i z chęcią bym tam wróciła znowu 🙂

Również widziałam,że ten motyw w Meksyku jest bardzo popularny.Kultura pomimo,że katolicka to jest zupełnie inna od naszej. Polecam obejrzeć sobie dokłądnie jak świętują świeto zmarłych. U nas jest to dzien zadumy, u nich okazja do imprezowania.
Sama lubie motyw czaszek w biżuterii, czasami w ubraniach. Jednak raczej nie zdecydowałabym się na umieszczenie tego w domu. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *