Table Life, znaczy Slow life

 

Table Life, znaczy Slow life

Jak kończysz 30 lat i w Twoim życiu pojawiają się dzieci, szukasz nowych sposobów na spędzanie czasu. Dzieci wymagają atencji, ale miło jest połączyć ich potrzeby z naszymi. Bardzo lubię spotykać się z przyjaciółmi i prowadzić bogate życie towarzyskie, dlatego sposobem na to, aby mimo rodzicielskich obowiązków nadal było to możliwe, stały się weekendowe spotkania ze znajomymi, z gotowaniem w roli głównej.

Table Life, znaczy Slow life Table Life, znaczy Slow life

Często nasz weekend rozpoczynamy od telefonu do przyjaciół , z pytaniem ''co dziś gotujemy?". Ostatnio staramy się, aby było to coś zdrowego. Od 2 lata szczególnie zwracam uwagę na to, co jem oraz na źródło pochodzenia produktów. Jak tylko mam wolny poranek to udaję się na zakupy na ukochany sopocki rynek. Jeśli jestem zabiegana mam inny sposób na zakup zdrowych produktów – szukam w internecie gospodarstw lub sklepików, które są w stanie zapewnić mi i mojej rodzinie wysokiej jakości żywność. Przyznam, że wyszukiwanie takich perełek, staje się coraz prostsze, bo moda na zdrowy tryb życia na dobre zakorzeniła się w naszej małej subkulturze. Jest to też przyjemne i daje ogromne poczucie satysfakcji. Nigdy nie zapomnę, jak odwiedziła mnie kiedyś Przyjaciółka sportsmenka z Zakopanego z rodziną – wszyscy ze zgrozą patrzyli na nasz śniadaniowy talerz, pełen boczku, parówek i innych ''pyszności''. Magda nadal jest moim żywieniowym guru i myślę, że z dumą śledzi moje żywieniowe postępy. Nasze ostatnie wspólne wakacyjne talerze, które nie różniły się już tak znacząco od siebie, były najlepszym dowodem na to, jaką (r)ewolucję przeszłam! 
 

Table Life, znaczy Slow life Table Life, znaczy Slow life Table Life, znaczy Slow life

Podczas wspólnego gotowania, oprócz towarzystwa i zdrowego menu, równie ważna jest dla mnie oprawa zdarzenia. Celebracja pichcenia i jedzenia staje się o niebo milsza, gdy posiłek można podać w ładnym naczyniu, a na stole nie brakuje sezonowych dekoracji. Jesień jest wyjątkowo obfita w inspiracje, możemy cieszyć się bogactwem darów natury, a ja z przyjemnością dodaję ciepła wnętrzom za pomocą światła świec i miękkich, przytulnych tkanin. W tym sezonie moim faworytem późnojesiennego stołu są turkusowe serwetki, przywodzące na myśl jesienne niebo i szmaragdowe świeczniki muśnięte złotem od Altom Design. Uzupełniam dekorację jesiennymi liśćmi i kasztanami i gotowe! Lubię ten przełom pór roku, kiedy czasem o poranku czuć już zapowiedź zimy i wtedy mam nastrój na bardziej zimową porcelanę, ostatnio urzekła mnie czarno-biała w graficzne wzory tej samej marki, kojarzy mi się z zimowym lasem i bardzo spodobała się też moim dzieciom : )  

Table Life, znaczy Slow life Table Life, znaczy Slow life Table Life, znaczy Slow life Table Life, znaczy Slow life Table Life, znaczy Slow life Table Life, znaczy Slow life Table Life, znaczy Slow life Table Life, znaczy Slow lifeTable Life, znaczy Slow lifeTable Life, znaczy Slow life

Zaczęłam zwracać też większą uwagę, na naczynia kuchenne, które wybieram. Niestety, mimo że moje poprzednie bardzo dobrze się prezentowały, okazało się, że ładny wygląd to nie wszystko. Po 3 latach użytkowania śrubki odpadały, uchwyty są ruchome, a dno wydrapane… Teraz przede wszystkim szukam tych solidnej jakości. Od niedawna w mojej kuchni królują garnki i patelnie marki Valdinox, nadające się zarówno na płytę indukcyjną, jak i gazową, a nawet do zapiekania w piekarniku. Naczynia z linii Valdinox Power są pokryte powłoką nieprzywieralną, zachowują wszystkie atuty naczyń żeliwnych, a są od nich dużo lżejsze i poręczniejsze. Gotowanie z nimi stało się prostsze i przyjemniejsze. Tym razem jestem przekonana, że trafiłam na produkty, które zostaną ze mną przez długie lata. 


Table Life, znaczy Slow life

To, co najbardziej lubię we wspólnym gotowaniu, to śmiechy, gwarne rozmowy, brak pośpiechu, twórczy bałagan i miłość unoszącą się w powietrzu. Innymi słowy – celebrację życia w najczystszej postaci.​

asia real

Pani Asiu, skąd jest ta piękna sukienka? 😉

Dodany przez: Ania @

&other stories, pozdrawiam

Dodany przez: Asia @

Też uwielbiam wspólne gotowanie. Świetna sukienka i bardzo estetyczne fotografie, fajny blog 🙂

Czy mogłabym prosić o informację jaki numer szarej farby Fluggera został zastosowany w tym projekcie w przedpokoju: https://www.makehomeeasier.pl/mood-boards/apartament-w-gdyni-2/.
Z góry dziękuję!

Boże, dzieci wymagają uwagi, nie atencji. Po co te kalki z angielskiego? Do tego błędne!!!

Moge uprzejmie zapytac co to za szara poducha? Bardzo spodobała mnie się i też taką chcę.

Widzę, że mamy dwie wspólne cechy, też lubię zdrowe jedzenie i używam produktów firmy Valdinox. Po za tym nie znoszę jak ktoś mi się plącze w kuchni podczas gotowania.

Skąd te wspaniałe garnki, te ciemne są naprawdę super? Wspólne gotowanie z najbliższymi zbliża i łączy.

Hmm mogłabym dostać taki garnek pod choinkę. Muszę chyba zostawić włączony komputer na ich stronie, niech się mąż domyśla:)

http://www.odbdoz.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *