Udomowić przestrzeń

I nagle przyszedł grudzień, zupełnie nie zauważyłam kiedy. Powoli zbliża się koniec roku i czas na podsumowania… ale na to jeszcze chwila. Póki co mogę śmiało stwierdzić, że remont naszego biura na ten rok jest już zamknięty. Ogromnie mnie to cieszy. W tym roku nasza projektowa rodzina bardzo się rozrosła i koniecznym było przearanżowanie przestrzeni, o czym już wspominałyśmy. Teraz każda projektantka i nasz office manager mają swoje własne komfortowe stanowiska pracy.

dsc_0372dsc_0331

Całość biura jest dość neutralna, jednak widać w nim kobiecą rękę. Wszystkie zgodnie stwierdziłyśmy, że potrzebujemy roślin, aby nieco ocieplić nasze stanowiska pracy i nadać im bardziej przyjazny charakter. Dodatkowo, aby każdy mógł nieco spersonalizować swoją przestrzeń nad biurkami zawiesiliśmy metalowe kratki do przypinania notatek, ispiracji, a nawet pamiątek, które pomagają zadbać o dobry nastrój w pracy. Ostatnimi pamiątkami są kartki, które Daria i Weronika przywiozły z targów z Belgii dla każego z zespołu.

dsc_0316

Możecie się domyślić, że z tymi roślinami nie było tak łatwo… Miałyśmy już wcześniej jedną próbę, niestety wszystkie nam zwiędły. No cóż nie mamy ręki do kwiatów. Na szczęście udało nam się znaleźć idealne rozwiązenie – mało wymagające rośliny tropikalne osadzone w wariacjach na temat szcześcianu od Project Cube. dsc_0309

dsc_0355

dsc_0363

Project Cube to połączenie egzotycznej natury ze skandynawskim designem. Do wyboru są kubiki pojedyncze, podwójne i potrójne w wersji białej i drewnianej. Modele podstawek di cube i tri cube wraz z oplątwami to projekt autorski, stąd mamy pewność, że jest to całkowicie oryginalna i niepowtarzalna dekoracja.

dsc_0308dsc_0336

15327724_1187900467997702_1767327539_n

Prawdziwym rarytasem są ręcznie wykonywane terraria ze szkła i mosiądzu. Idealnie wpisują się w obecne tredny, gdzie króluje złoto. dsc_0380

Oplątwy to rośliny, które żyją bez ziemi a wszelkie składniki odżywcze czerpią z wody i powietrza. Pielęgnacja ich jest banalna – wystarczy spryskać roślinę raz w tygodniu wodą.

collage

Myślę, że z biegiem czasu będziemy coraz bardziej udomawiać nasze biuro. Najważniejsze, żebyśmy wszyscy czuli się tu swobodnie, aby nic nie ograniczało naszej kretywności.

dsc_0292

Pewnie niebawem w biurze zaczną pojawiać się także dekoracje świąteczne. Co myślicie o poniższych propozycjach na dekoracje naszych miejsc pracy?

dsc_031133

choinka, łańcuch, gwiazdka, bombka ginger man, wianek, lampion – ozdoby ze sklepu home&you.

 

Proszę o podpowiedz gdzie mogę kupić tę metalową kratkę nad biurkiem ?

Dodany przez: Marta @

ikea 😀

Dodany przez: Asia @

Hi, czy wiecie moze jakie jest angielskie tlumaczenie tych uroczych roslinek. Probuje je zlokalizowac w HomeDepot…

Dodany przez: Julita @

Air plants
Tillandsia

Dodany przez: Justyna @

W takim biurze jeszcze bardziej chciałoby się pracować. Coś pięknego. 🙂

Jakieś takie przerażające roślinki wrrr!

Dodany przez: cat @

Ta metalowa kratka faktycznie jest świetna! A najlepsze jest to że to jest kratka do kwiatów a jednak może się przydać w biurze :d Kolejny dowód na to że liczy się kreatywność! 🙂 Super dziewczyny! 🙂

Bardzo proszę o informację, co to za krzesło z wyplatanym oparciem obok dębowego stołu?

Dodany przez: Kasia @

Hehehe pierwsze biuro ,które tak wygląda.Chyba nic tam nie robicie?! Dajcie im kawę w kubku.

Dodany przez: aaa @

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *