Wybieramy lustro do łazienki – jakie wybrać ?

Może się wydawać, że wybór lustra do łazienki to ostatnia rzecz, jaka powinna zajmować naszą głowę podczas jej urządzania. Jak się okazuje, lustro to bardzo ważny element jej wyposażenia. Potrafi odmienić całkowicie wnętrze, a nawet optycznie je powiększyć. Należy zastanowić się jaki kształt oraz rozmiar lustra będzie dla nas odpowiedni. Niektórzy wybierają lustro na całą ścianę, jedni decydują się natomiast na mniejsze, zawieszone np. na dekoracyjnym sznurze. W tym wpisie podpowiadamy, w jaki sposób wybrać odpowiednie lustro łazienkowe oraz na co zwrócić szczególną uwagę.

Jakie lustro do łazienki ?

Lustro do zielonej łazienki

Lustro nad zlewem do łazienki

Lustro do niebieskiej łazienki

Lustro łazienkowe – funkcje praktyczne

Lustro łazienkowe powinno spełniać funkcję nie tylko dekoracyjną, ale także być praktycznym elementem wyposażenia, który ułatwi nam codziennie funkcjonowanie. Przed wyborem należy zastanowić się nad funkcjonalnością naszej łazienki. Najważniejsze jest, czy będzie korzystać z niej jedna osoba, czy może cała rodzina. Jeśli projektujemy łazienkę dla gości, postawimy na inne rozwiązania. Wybór luster łazienkowych jest bardzo duży. Warto pamiętać, że lustro oprócz swoich podstawowych funkcji może sprawić, że wnętrze łazienki będzie wydawało się dwa razy większe, niż w rzeczywistości.

Gdzie umieścić lustro?

Jednym z najważniejszych aspektów jest sposób umieszczenia lustra na ścianie. Powinno być umieszczone na takiej wysokości, aby każda osoba z niego korzystająca, mogła swobodnie się w nim przejrzeć. Jeśli mamy małe dzieci zastanówmy się, czy jest możliwość dostawienia dodatkowego podwyższenia w postaci rozkładanej drabinki w pobliżu umywalki. Być może warto pomyśleć o dodatkowym lustrze, z którego będą mogły korzystać niższe osoby mieszkające z nami pod jednym dachem

Oświetlenie do łazienkiOświetlenie do łazienki 2

Oświetlenie nad lustrem

Kolejnym elementem jest odpowiednie oświetlenie. Lustro, które zostanie w niewłaściwy sposób doświetlone, nie będzie spełniało swoich podstawowych funkcji. A więc, chcąc wykonać dokładny makijaż, postawmy na białe, jasne światło rozmieszczone na ramie lustra. Możemy wybrać lustro wklejone w płytki, a więc zrobione specjalnie na wymiar. Do wyboru mamy także lustro w prostej lub ozdobnej ramie, które bez problemu zawiesimy na wybranej przez nas wysokości. Tylko od nas zależy, czy ustawienie lustra łazienkowego będziemy chcieli modyfikować w przyszłości.

Wybierając lustro na wymiar, możemy zdecydować się również na dodatkowe udogodnienia. Lustrzane tafle cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na ich dużą funkcjonalność. Podczas wklejania lustra na całą ścianę, mamy możliwość zamontowania pod nim maty grzewczej, która będzie zapobiegać parowaniu lustra podczas kąpieli, dzięki temu zaoszczędzimy czas spędzony na ciągłym wycieraniu.

Podsumowanie

Podczas wybierania lustra do niewielkiej łazienki, warto postawić na szafki z lustrzanymi drzwiczkami. Dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce na kosmetyki i pozostałe przybory toaletowe, które możemy pochować na półkach. W ten sposób zadbamy o porządek i ład, zaoszczędzimy na cennej przestrzeni, a cała łazienka stanie się bardziej przestronna oraz mądrze zorganizowana.

źródło zdjęć

beata kwiatkowska

Idealnie dobrane lustro wiszące to podstawa. Zwykle kupujemy jedno i jest ono z nami na lata, dlatego czasem warto dołożyć parę złoty i mieć na prawdę ładną rzecz w łazience, niż jakieś zwykłe prostokątne lusterko.

Ja jestem bardzo wymagająca w kwestii lustra, w sumie do tej pory nie znalazłam w sklepie idealnego. Już nie wiem, gdzie szukać tego najlepszego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *