Zimowych chwil umilacze

Święta tuż tuż….w tym roku przygotowania idą mi wyjątkowo sprawnie. Jak już pisałam przyjęłam zasadę przełamania złej passy roku 2017 i po przeczytaniu artykułu, że ludzie, którzy wcześniej zaczynają obchodzić święta są szczęśliwsi, postanowiłam wypróbować ten prosty sposób. Jak na razie idzie mi całkiem nieźle: dom przystroiłam na początku grudnia, choinkę Jorge kupił w zeszłym tygodniu,  a ja z dziećmi ubrałam ją w tym tygodniu.

Dziś zabrałam się za prezenty. Pakowanie zawsze sprawia mi przyjemność. Nie jestem zwolenniczką gotowych opakowań i kolorowych papierów w choinki. Od lat wybieram naturalny papier, sznurek jutowy i złote lub srebrne dodatki.  Wiem, że to może duże wyolbrzymianie tematu, ale pakując prezent dla najbliższych po części wyrażamy siebie i naszą sympatię do obdarowywanej osoby. Mi zawsze bliska jest wieś i raczej swojski klimat, stąd dobór naturalnych materiałów.  Lubię ocieplać wnętrze, dlatego często na krzesła czy jako dywany stosuje skóry owcze. Mam też trochę obsesję typowej mamy i ciągle gonię za moimi dziećmi, żeby nosiły kapcie, dlatego i w tym roku wybrałam dla nich cieplutkie ze skóry owczej. Sama też się takimi obdarowałam.

Według zasad Hygge świeczki powinno się palić w dużych ilościach cały rok. Jak na Polkę to spalam ich dość dużo, choć intensywność zdecydowanie wzrasta w okresie zimowym. Uwielbiam wszelkiego rodzaju świeczniki, niedawno dostałam betonowe od zdolnej Trójmiejskiej firmy Andervision. Mimo, iż na co dzień ich praca polega na projektowaniu o wiele poważniejszych produktów niż ozdoby świąteczne, to mimo wszystko dopadł ich klimat bożonarodzeniowy i odlali dla nas gwiazdki i domki z białego polerowanego betonu. 

Zimowy klimat chyba pasuje mi też dlatego, że wszystkie skandynawskie dodatki, których dużo u mnie w domu idealnie komponują się z świątecznymi ozdobami i nabierają nowego blasku.  Piękne skandynawskie dodatki znajdziecie w sklepie take me Home, w tym roku wybrałam tam sporo prezentów dla rodziny. Produkują oni i sprzedają też meble w stylu skandynawskim.

Jedyne co pozostało mi do zrobienia to ozdobić dom z zewnętrz, ale tu poczekam, aż Jorge wróci z delegacji, bo szczęściarz uciekł mi na cały tydzień do Barcelony. Coś czuje, że jak wróci to będzie musiał mi to wynagrodzić i polepić trochę uszek 🙂

żródło: http://blogg.skonahem.com/ , http://stylejuicer.com/fashion-and-style/, https://freshfarmhouse.tumblr.com/

asia real

I tak seriale zawsze wygraja 🙂

hahahah, u mnie czas na serial miedzy 23-24 😉

Dodany przez: Asia @

Nie wiem co u Ciebie oznacza „zła passa ale „,Ale mój 2017 to tragedia …nigdy w życiu nie spotkało mine w tak krótkim czasie tyle tragedi i nieszczęść ….Ale życzé Ci I sobie przy okazji ,żeby sprawdziła się maksyma, że nie może być ciagle źle… w końcu wyjdzie słońce ….Słońca w sercach i na codzień wszystkim ❤🌞

śliczne są te gwiazdki i domki betonowe!

Dodany przez: Magda @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *