Życie na tarasie

Z uwagi na mój zawód i pracę niesamowicie przywiązuję uwagę do szczegółów. Dbam o każdy detal, skupiam się na dodatkach, układam każdy przedmiot, komponuje kolory w głowie, jednym słowem – dążę do perfekcji. Pragnę, żeby mój taras był idealnym tłem do tego, co się działo i co będzie się dziać na nim przez całe lato. Jak przystało na prawdziwą perfekcjonistkę – dobra zabawa zaczyna się wtedy, gdy wszystko jest ułożone na swoim miejscu, a goście uśmiechnięci. Trzeba liczyć się z tym, że każdy lubi co innego, lecz nic tak nie cieszy oka jak piękne otoczenie i komponujące się dodatki. 

Każdy, kto ma przywilej posiadania tarasu, wie o tym, że pięknie urządzony będzie pretekstem do spędzania każdej najmniejszej okazji w gronie bliskich. Czy to rodzinne śniadanko, niedzielny obiad, czy sobotni grill ze znajomymi. Wspólny posiłek, długie, wielogodzinne rozmowy, a gdy humory dopiszą to może nawet sprawdzimy wytrzymałość naszej deski tarasowej podczas tańców. Skoro już o tym mowa, posiadacze dużych tarasów, na pewno wygospodarowali kawałek na parkiet – tak jak ja! Ważne, żeby podłoga była trwała, solidna i nie pokazywała ile osób na niej przebywało. Deska kompozytowa jest strzałem w dziesiątkę o czym pisałam niedawno na blogu.  Łączy ze sobą użytkowość i estetyczny wygląd. Wpasuje się nawet w najbardziej wymagające gusta. Wybór monochromatycznej barwy (czarna jest jedna z trzech neutralnych kolorów, które oferuje Komfort) pozwala mi na wyeksponowanie kwiatów, które się na nim znajdują, a dodatki w postaci jasnych krzeseł i kolorowego nakrycia stołu wręcz wybijają się na grafitowych deskach.

Urządzając taras, wiedziałam, że chcę stworzyć również strefę tylko dla siebie – żeby odpocząć i zrelaksować w ciszy i spokoju. By to osiągnąć postawiłam na wygodne krzesło – leżankę, kanapę, trochę zieleni i kwiaty. Często zasiadam sobie z książką w ręku, w cieniu drzew i ładuje baterię na następny dzień. Polecam każdemu!

Celebrujcie każdą chwile, śmiejcie się, bawcie, odpoczywajcie, korzystajcie z życia!

Jeśli potrzebujecie więcej technicznych informacji na temat tarasu i jego montażu zapraszamy do lektury poprzedniego posta TU.

Jak wybierałam projekt domu, starałam sie zaoszczędzić na wszystkim. Wiedziałam,ze wybudowanie domu jest poważną inwestycją tak więc postanowiłam wybrać prosty oraz w miarę szybki do wybudowania domek,Początkowo planowałam nie robić sobie tarasu, namówiła mnie na to jednak moja teściowa, której jestem obecnie bardzo wdzięczna. Mieszkając w bloku przez lata nie sądziłam ze taras jest taką wygodą.Teraz kiedy pogoda jest taka ładna, korzystam z niego praktycznie codziennie. Dodam,ze zdecydowałam się na umiejscowienie tarasu na wschodzie. Dzieki temu po południu mogę sie cieszyć chłodkiem.

Też mam jeden taraz od srony wschodniej : ) bardzo miło jest jeść tam śniadania  : )

Dodany przez: Beata @

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *